Teatr

Ewa Dałkowska i "Artysta z ręką w nocniku"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2012, 13:57

Ewa Dałkowska (Lubesli Salon Artystyczny)
Ewa Dałkowska (Lubesli Salon Artystyczny)

We wtorek, 13.03, Lubelski Salon Artystyczny zaprasza na spektakl muzyczny "Artysta z ręką w nocniku". W roli głównej: Ewa Dałkowska.

Ewie Dałkowskiej akompaniują: Janusz Bogacki (fortepian), Marek Zebura (skrzypce), Tomasz Bogacki (gitara), Paweł Pańta (kontrabas).

„Artysta z ręką w nocniku” to spektakl muzyczny oparty na piosenkach kabaretowo–satyrycznych oraz utworach liryczno–poetyckich autorstwa m.in. Agnieszki Osieckiej, Mariana Hemara, Romana Kołakowskiego, Zbigniewa Herberta, Marleny Dietrich, Jeremiego Przybory, Jerzego Wasowskiego, kabaretu berlińskiego z lat trzydziestych, jak również nowe wersje piosenek z repertuaru Hanki Ordonówny.

Wśród piosenek lirycznych, ale też satyrycznych, dominującą nutą okazuje się ich kabaretowo-żartobliwy charakter. W spektaklu mieszają się wiersze stare i nowe, które mimo obecnej rzeczywistości są nadzwyczaj aktualne.

Ewa Dałkowska – aktorka teatralna i filmowa. Od 1975 roku występuje na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. Od roku 2008 jest członkiem Nowego Teatru w Warszawie. Wcieliła się w ponad 40 ról filmowych m.in. w: “Sprawie Gorgonowej”, “Kobiecie z prowincji”, “Korczaku”, “Bez znieczulenia”. Wielokrotnie grała w spektaklach telewizyjnych i występowała w kabaretach m.in. “Pod Egidą”.

Kiedy: 13.03.2012, godz. 19.00
Gdzie: Sala Widowiskowa w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5
Bilety: 25 / 35 zł do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie, ul. Narutowicza 32

Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna