Teatr

"Fahrenheit 451" w Centrum Spotkania Kultur

Dodano: 11 kwietnia 2017, 10:14
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały prasowe organiatora)

W czwartek, 20 kwietnia o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się pokaz kontrowersyjnego spektaklu "Fahrenheit 451" w reżyserii Marcina Libery - jednego z najgłośniejszych twórców współczesnego teatru.

Spektakl oparty jest na kultowej powieści Raya Bradbury'ego. Fabuła rozegrana jest w monumentalnej, efektownej scenografii Mirka Kaczmarka, w której istotną rolę odgrywa motyw klatki. Jest to opowieść o świecie przyszłości, w którym indywidualizm jest całkowicie stłamszony, wiedza nikomu niepotrzebna, a analfabetyzm mile widziany. Książki są złem, za ich posiadanie grozi kara, a strażacy palą je na wielkich stosach.

- Można by zarzucić temu pomysłowi, że wizja przyszłości w świecie przedstawionym powieści odbiega od świata, w którym cyfryzacja i Internet zapobiegają "paleniu książek na stosie", chcemy jednak pozostać tutaj wierni autorowi, a cechę świata Guya Montaga, jaką jest proceder unicestwiania treści kulturowych potraktować symbolicznie i rozszerzyć jego znaczenie - twierdzi autor scenariusza, Marcin Cecko.

W obsadzie spektaklu znaleźli się m.in. Katarzyna Figura, Dorota Androsz, Katarzyna Z. Michalska, Piotr Biedroń i Jakub Mróz.

Bilety na spektakl kosztują 30 i 40 zł.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna