Teatr

Festiwal Teatrów Błądzących w Gardzienicach

  Edytuj ten wpis

O godz. 17.30 Teatr Tańca Inoj zagra "Opowieść o studni" (FOT. MATERIAŁY ORGANIZATORA)
O godz. 17.30 Teatr Tańca Inoj zagra \"Opowieść o studni\" (FOT. MATERIAŁY ORGANIZATORA)

Od czwartku (20.10) do niedzieli w Gardzienicach czeka nas prawdziwe święto teatru. Pierwszego dnia wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

Włodzimierz Staniewski z Ośrodka Praktyk Teatralnych w Gardzienicach lubi robić dobry teatr. I lubi prowokować. W trakcie trwających Konfrontacji Teatralnych startuje z nowym, intrygującym festiwalem. W "Liście do przyjaciół, współpracowników i pokrewnych środowisk” napisał, że Gardzienice stały się gniazdem i rozsadnikiem "pięknego błądzenia”. I poinformował, że powołuje do życia Festiwal Teatrów Błądzących.

Pierwsza edycja festiwalu zaczyna się w Gardzienicach dziś i potrwa do niedzieli. Festiwal tworzony jest przez młodych i młodym jest dedykowany. Każdego dnia na fanów gardzienickich klimatów czekają filmy, parateatralne akcje, pokazy ognia, przedstawienia i wyśmienite koncerty.

Dziś wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Uroczyste otwarcie odbędzie się o godz. 15.45. O godz. 16 Teatr Północy z Gdańska zaprezentuje spektakl "Piaskownica”. O godz. 17.30 Teatr Tańca Inoj zagra "Opowieść o studni”. Tytułowa studnia jest miejscem, do którego podążają spragnieni. Czego pragną? Odpowiedź wytańczą dziewczyny z Białołęki.

O godz. 19 Akademia Zet z Bydgoszczy pokaże spektakl "Weronika”, a o 20.15 zacznie się spektakl Marii Miotk z Trójmiasta "Królewna sroka i świetlista kula”. Królewna Sroka i świetlista kula to bajka dla dzieci zrealizowana w konwencji teatru tańca z elementami video-artu. O godz. 21.30 na deser pokaz X Akademii Praktyk Teatralnych "Sceny z Dziennika pisanego później”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna