Teatr

Gargantua i Pantagruel w Teatrze Starym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2012, 22:27

Gargantua i Pantagruel (Radosław Ragan / mat. Teatru Starego)
Gargantua i Pantagruel (Radosław Ragan / mat. Teatru Starego)

W sobotę 29.09 o godz. 19 w Teatrze Starym "Gargantua i Pantagruel" Stowarzyszenia Teatralnego Badów.

Oparta na renesansowym dziele François Rabelais'go (w znakomitym przekładzie Tadeusza Boya-Żeleńskiego) opowieść o barwnej parze olbrzymów, ojcu i synu - kochających życie opojach i żarłokach o jasnych umysłach, ciekawych świata, odważnych, spragnionych przygód i obdarzonych kpiarskim poczuciem humoru. W atmosferze plebejskiej rubasznej zabawy przetykanej żarliwą modlitwą autorzy spektaklu pragną, za przykładem mistrza Rabelaisa, głosić jedność świata ciała i ducha, wzajemną przenikalność sacrum i profanum, pochwałę człowieka pełnego, wolnego i radosnego.

Stowarzyszenie Teatralne Badów powstało w 2003 roku w Badowie Górnym pod Mszczonowem. Zespół tworzą aktorzy związani z łódzkimi teatrami repertuarowymi.

Przedstawienie "Gargantua i Pantagruel" powstało poza instytucjami teatralnymi, przy współpracy Instytutu Dobrego Smaku. Piotr Bikont, prezes Stowarzyszenia, reżyser, performer, filmowiec, dokumentalista, publicysta, realizował spektakle m.in. w Teatrze Studyjnym i Teatrze Nowym w Łodzi oraz w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Bilety w cenie od 10 do 30 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna