Teatr

"Hrabia Luxemburg” w Teatrze Muzycznym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 stycznia 2011, 11:20

"Hrabia Luxemburg” w Teatrze Muzycznym
\"Hrabia Luxemburg” w Teatrze Muzycznym

W piątek i sobotę (14 i 15 stycznia) o godz. 18 oraz w niedzielę (16 stycznia) o godz. 17 w Teatrze Muzycznym wystawiona zistanie znakomita, klasyczna już operetka z piekna muzyka Franza Lehara – "Hrabia Luxemburg”.

To świetne dzieło w trzech aktach stało się drugim po "Wesołej wdówce” wielkim sukcesem w karierze kompozytora, ponadczasowym, granym z wielkim powodzeniem do dziś. Teatr Muzyczny w Lublinie jest jedynym teatrem w Polsce, który ma w repertuarze ten tytuł. Jest to niewątpliwie związane z trudnością wykonawczą dzieła.

Libretto "Hrabiego Luxemburga” przesycone erotyką i beztroską atmosferą Paryża pierwszej dekady XX wieku ozdobił Lehar muzyką głównie w rytmie na trzy czwarte, a walce z tej operetki sa cudownie melodyjne i słucha się ich z przyjemnościa do dziś.

Jest to opowieść o zrujnowanym finansowo, ale pełnym pozytywnej energii i w gruncie rzeczy sympatycznym arystokracie Rene Luxemburgu, o pięknej śpiewaczce operowej Angel Didier i o zakochanym w niej podstarzałym niemieckim księciu, który jednak nie może jej poślubić ze względu na jej nieodpowiednie pochodzenie

Lubelska inscenizacja przenosi akcję w trochę późniejsze lata, ale na pewno doda to operetce dodatkowego blasku.

Spektakl reżyserował Tomasz Janczak, kierownictwo muzyczne Jacek Boniecki, scenografia i kostiumy Małgorzata Słoniowska, choreografia Iwona Runowska, przygotowanie chóru Agnieszka Tyrawska-Kopeć. Wystąpią znakomici soliści, usłyszymy piękne głosy, wspaniałe melodie.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna