Teatr

III dzień Festiwalu Teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 czerwca 2009, 12:37

Stoi na Placu Litewskim w Lublinie. I robi furorę. O 20 zobaczycie tam spektakl "Alicja w krainie …” w wykonaniu aktorów Kejos The-at-er z Wrocławia.

Nie przegapcie karnawału, który rozpocznie się przy namiocie o 16. O 22 w Muszli Koncertowej spektakl dla koneserów: Hiob Lwowskiego Teatru Voskresinnie. Zobaczcie koniecznie.

Cyrkowy namiot "Sąsiadów” to strzał w dziesiątkę. I znak, że lubelska publiczność potrzebuje mądrego teatru doprawionego akrobatyką, tańcem a nawet iluzją. - Nie ma lepszej rzeczy, kiedy dorośli radują się jak dzieci. A dzieci z uwagą oglądają poważny teatr. Nasz festiwal jest dla całej rodziny - mówi Witold Mazurkiewicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

"Marzenia albo Karnawał” Kijowskiego Teatru Ulicznego KET rozpocznie się na Placu Litewskim o godz. 16. Do akcji wkroczą aktorzy na szczudłach. Komedię pomieszają z tańcem, muzykę flamenco z rock and rollem i pop dance. - Jeśli lubicie się dobrze zabawić, to jest teatr dla was - zachęca Mazurkiewicz.

Po zabawie chwila refleksji nad "Życiem w cieniu bananowca”. Spektakl Kranj Theatre ze Słowenii rozpocznie się w Sali Nowej Centrum Kultury o 18. To gorzka lekcja dobrobytu, który zabija świat etycznych wartości.

O 20 w namiocie gwóźdź programu. Na scenie i pod kopułą: aktorzy i cyrkowcy. W mrocznej podróży Alicja spotka kota - żonglera, śpiewającą królową, królika i kapelusznika. Klimatyczne światła, mroczne dziwy i niesamowite popisy aktorów, którzy fruwają nad publicznością.

O 22 na deser "Hiob” Karola Wojtyły. W Muszli Koncertowej poezja polskiego papieża zderzy się z jeżdżącymi wehikułami, ogniem i pirotechniką. - Bóg daje i Bóg zabiera. Trzeba się z tym zmierzyć. Zapraszam - mówi Witold Mazurkiewicz.Jutro (czwartek 18.06) na Festiwalu Sąsiedzi

18. 00 - Karolina Cicha, Warszawa, "Koncert jednoosobowej orkiestry”, Sala Nowa, CK (60min)
20.00 - Teatr Korez, Katowice "Ballady kochanków i morderców” - namiot na Placu Litewskim (70 min)
22.00 - Kijowski Teatr Uliczny KET, "Pomiędzy Niebem a Ziemią” (60 min) - Plac Litewski
23. 00 - Projekt Wings, Czechy, "Projekt Wings” - Muszla Koncertowa (60 min)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna