Teatr

ImprOpowieści Dominikańskie na 800-lecie Dominikanów

Dodano: 19 lipca 2016, 21:57
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zaprasza na nowy, wyjątkowy cykl spektakli improwizowanych pt. "ImprOpowieści Dominikańskie". Z okazji jubileuszu 800-lecia istnienia zakonu Dominikanów formacja Poławiacze Pereł przygotuje serię przezabawnych występów. Pierwsze przedstawienie już w piątek, 22 lipca o godz. 18 na Placu Zamkowym w Lublinie.

„ImprOpowieści Dominikańskie” to autorski projekt Przemysława Buksińskiego realizowany w ramach oddolnego programu „Letnia Scena Improv” w Lublinie. Wykorzystując metodę teatralnej improwizacji organizatorzy zamierzają opowiedzieć Legendy Dominikańskie. Barwne opowieści, które zebrał i opracował ojciec Jacek Salij OP staną się podstawą dla występów Poławiaczy Pereł.

Wśród tematów legend będą m.in. historia uzdrowienia studenta z rozpusty, cudu związanego z wodą, przygód z diabłem, sławnych czynów dziewicy Katarzyny i wiele innych. Wyboru legendy dokona zebrana na przedstawieniu publiczność. Zredagowany tekst przeczyta Gość Specjalny zaproszony na przedstawienie. Legendy dominikańskie z jednej strony są bardzo zróżnicowane, z drugiej zaś - zawsze dotyczą rzeczy ważnych i mimo upływu czasu ich przesłanie jest nadal aktualne.

„Poławiacze Pereł” to założona na początku 2015 roku grupa młodych aktorów specjalizujących się w improwizacji teatralnej. – Spektakle Poławiaczy są każdorazowo eksperymentem, są wyzwaniem, są skokiem na „głęboką wodę”. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie co się wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione - piszą na swojej stronie internetowej.

Terminy:

22 Lipca Światowe Dni Młodzieży. Scena na Placu Zamkowym w Lublinie 18.00

12 Sierpnia Jarmark Jagielloński. Wirydarz Klasztoru o.Dominikanów godz: 18.00

13 Sierpnia Jarmark Jagielloński. Plac po Farze 18.00

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna