Teatr

Komedia romantyczna. Żmuda Trzebiatowska i Kula w obsadzie

Autor: oprac. reda

Przez park na bosaka
Przez park na bosaka

Teatr Kwadrat przywozi do Lublina hit teatralny ostatnich lat – komedię romantyczną „Przez park na bosaka".

Neil Simon jest najczęściej wystawianym dramaturgiem na świecie i jedynym żyjącym pisarzem, który na Broadwayu ma teatr swojego imienia. Jako pierwsza uznanie przyniosła mu właśnie sztuka „Przez park na bosaka”, którą rozsławiły takie gwiazdy jak Robert Redford, czy Jane Fonda.

– Sztuka ujmuje energią aktorów, pomysłowym scenariuszem, a przede wszystkim świetnym kontaktem z publicznością – zachęcają organizatorzy i zapraszają na spektakl 6 listopada do Centrum Kongresowego na Uniwersytecie Przyrodniczym (ul. Akademicka 15) w Lublinie. Spektakl będzie grany dwa razy - o godzinie 17.30 i 20.30.

„Przez park na bosaka" to historia uroczej pary. Corie (Marta Żmuda Trzebiatowska) i Paul (Kamil Kula) są małżeństwem z sześciodniowym stażem. Siódmego dnia wprowadzają się do swojego pierwszego wspólnego gniazdka, które jak się później okazuje jest dalekie od ideału. Zima jest pierwszym źródłem nadciągających problemów młodego małżeństwa. Okazuje się bowiem, że kaloryfer w mieszkaniu jest zimny, w suficie jest dziura, wielkości szybu windy towarowej.

Na dodatek okazuje się, że Corie i Paul skrajnie się od siebie różnią! On jest rozważny, ona romantyczna. On odpowiedzialny, jak na prawnika przystało, ona uroczo naiwna, bez specjalnie skonkretyzowanych planów na, bez wątpienia radosną, przyszłość.

Pozostała obsada: Ethel Banks – Ewa Wencel/ Ewa Ziętek, Victor Velasco – Grzegorz Wons/ Marek Siudym, Instalator – Maciej Kujawski.

Bilety do nabycia na stronie Teatru Kwadrat www.teatrkwadrat.pl oraz w sieci salonów EMPiK.
Ceny biletów: 70–150 zł. Rezerwacja telefoniczna: 502 688 026.

Czytaj więcej o: Przez park na bosaka
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna