Teatr

Konfrontacje: Teatr z Mińska walczy z ostatnią dyktaturą w Europie

  Edytuj ten wpis

Teatr Wolny z Białorusi. Zobacz koniecznie! (Materiały organizatora)
Teatr Wolny z Białorusi. Zobacz koniecznie! (Materiały organizatora)

Nie przegapcie międzynarodowego czwartku na 11 Konfrontacjach Teatralnych. Do zobaczenia są trzy bardzo dobre spektakle. Oraz rosyjskie kino i koncert Wolfgang in a Truck.

W czwartek 20 października o godz. 16 i 18.30 w Warsztatach Kultury Teatr Wolny z Białorusi pokaże spektakl "Być jak Harold Pinter”. - Szczególnie polecam teatr, który zdecydował się na wolność. Świetne teksty i nielegalne widowiska. Trzeba zobaczyć – mówi Janusz Opryński, dyrektor festiwalu.

Przedstawienie zostało zbudowane na podstawie mowy noblowskiej Harolda Pintera i listów politycznych więźniów. Zobaczcie jak grupa teatralna z Mińska walczy z "ostatnią dyktaturą w Europie”.

Wieczorem widzowie muszą dokonać trudnego wyboru. O godz. 19 w Warsztatach Technikum Kolejowego Centrum Sztuki Współczesnej DAKH z Kijowa pokaże spektakl "Edyp. Psia klatka”. Czarny humor, mit o Edypie i komentarz do życia politycznego dzisiejszej Ukrainy.

O godz. 19.30 w Chatce Żaka teatromanów czeka prawdziwa uczta. Teatr Dramatu i Muzyki Vaso Abashidze (Tbilisi, Gruzja) pokaże głośnego "Hamleta”. Znów czarny humor, komedia zmieszana z tragedią i przejmujące przesłanie. Gruziński teatr słynie z mistrzowskiej akrobatyki na scenie, niezwykłych projekcji wideo, muzyki i świateł. Trzeba zobaczyć koniecznie i porównać z Makbetem Leszka Mądzika.

Na miłośników dobrego kina czeka o godz. 18.30 film "Powrót” (kino ABC), o 23 w klubie festiwalowym "Czarna owca” Muzyczne Konfrontacje Nocą i Wolfgang in a Truck.

Są jeszcze bilety na spektakle, najlepiej kupić je przed spektaklem w mobilnej kasie.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna