Teatr

Konfrontacje Teatralne: Wielkie widowisko na zakończenie

  Edytuj ten wpis

"When the mountain changed it's clothing”
\"When the mountain changed it\'s clothing”

Jeszcze są bilety na przedstawienie "When the mountain changed it's clothing”, które w sobotę 19 października o 19 rozpocznie się w hali Targów Lublin przy Dworcowej 11.

Do Lublina przyjechał Heiner Goebbels, awangardowy kompozytor i reżyser z Niemiec, który jest gwiazdą 18 edycji festiwalu Konfrontacje Teatralne.

Najnowszy spektakl Goebbelsa powstał z udziałem 40-osobowego chóru dziewcząt Vocal Thetare Carmina Slovenica ze Słowenii. Zespół występował na najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świecie: Tokyo Metropolitan Art Space, Teresa Carreño Theatre w Caracas , Hong Kong Cultural Centre, Teatro Colon w Buenos Aires.

Rozmach przedsięwzięcia spowodował, że niezwykłe widowisko zobaczycie w hali Targów Lublin S.A. Energia 40 młodych kobiet jest ogromna.

– Teatr, który ma misję, musi odpowiadać na społeczną energię. Program festiwalu w jakiś sposób tę energię kumuluje – tłumaczy Janusz Opryński, dyrektor festiwalu.

W niezwykle plastycznym widowisku reżyser pokazuje surrealistyczny świat, zbudowany z fantazji na temat dziewczęcej niewinności. Na historie dorastania nakładają się obrazy związane ze społeczną transformacją Słowenii.

– Dziewczęta gromadzą się i bawią w gry, cytują teksty i śpiewają; wszystko to wydaje się niewinne i beztroskie, a przecież tworzy tajemnicze i przerażające obrazy. We wzajemnych relacjach uległości i dominacji młode śpiewaczki poruszają się w rytm pór roku, nieustannie budując na nowo równowagę między wzajemnymi relacjami władzy , a przede wszystkim między a sceną publicznością – zachęcają na stronie organizatorzy. Intrygująca muzyka to mieszanka chóralnych dzieł, partyzanckich pieśni i muzyki pop.

Tego spektaklu nie wolno przegapić. To w końcu dzieło jednego z najwybitniejszych europejskich artystów, który bywa kontrowersyjny, dla miłośników repertuarowego teatru zbyt radykalny. Za Heinerem Goebbelsem stoi silna ekipa dramaturgów, scenografów i reżyserów świata – co gwarantuje wrażenia, o jakie na co dzień w polskich teatrze trudno.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna