Teatr

Konfrontacje Teatralne: Wielkie widowisko na zakończenie


"When the mountain changed it's clothing”
\"When the mountain changed it\'s clothing”

Jeszcze są bilety na przedstawienie "When the mountain changed it's clothing”, które w sobotę 19 października o 19 rozpocznie się w hali Targów Lublin przy Dworcowej 11.

Do Lublina przyjechał Heiner Goebbels, awangardowy kompozytor i reżyser z Niemiec, który jest gwiazdą 18 edycji festiwalu Konfrontacje Teatralne.

Najnowszy spektakl Goebbelsa powstał z udziałem 40-osobowego chóru dziewcząt Vocal Thetare Carmina Slovenica ze Słowenii. Zespół występował na najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świecie: Tokyo Metropolitan Art Space, Teresa Carreño Theatre w Caracas , Hong Kong Cultural Centre, Teatro Colon w Buenos Aires.

Rozmach przedsięwzięcia spowodował, że niezwykłe widowisko zobaczycie w hali Targów Lublin S.A. Energia 40 młodych kobiet jest ogromna.

– Teatr, który ma misję, musi odpowiadać na społeczną energię. Program festiwalu w jakiś sposób tę energię kumuluje – tłumaczy Janusz Opryński, dyrektor festiwalu.

W niezwykle plastycznym widowisku reżyser pokazuje surrealistyczny świat, zbudowany z fantazji na temat dziewczęcej niewinności. Na historie dorastania nakładają się obrazy związane ze społeczną transformacją Słowenii.

– Dziewczęta gromadzą się i bawią w gry, cytują teksty i śpiewają; wszystko to wydaje się niewinne i beztroskie, a przecież tworzy tajemnicze i przerażające obrazy. We wzajemnych relacjach uległości i dominacji młode śpiewaczki poruszają się w rytm pór roku, nieustannie budując na nowo równowagę między wzajemnymi relacjami władzy , a przede wszystkim między a sceną publicznością – zachęcają na stronie organizatorzy. Intrygująca muzyka to mieszanka chóralnych dzieł, partyzanckich pieśni i muzyki pop.

Tego spektaklu nie wolno przegapić. To w końcu dzieło jednego z najwybitniejszych europejskich artystów, który bywa kontrowersyjny, dla miłośników repertuarowego teatru zbyt radykalny. Za Heinerem Goebbelsem stoi silna ekipa dramaturgów, scenografów i reżyserów świata – co gwarantuje wrażenia, o jakie na co dzień w polskich teatrze trudno.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna