Teatr

Kosmos Gardzienic: Nie tylko antyk

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 kwietnia 2010, 05:54

Na wielogodzinną przygodę m.in. ze starożytnymi dramatami zaprasza na piątek (30.04) Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice”.

Jedną ze specjalności instytucji prowadzonej przez Włodzimierza Staniewskiego są długodystansowe widowiska złożone ze spektakli, fragmentów przedstawień i prac w toku oraz wystaw, prezentacji multimedialnych, poczęstunków i spacerów po podlubelskiej siedzibie teatru.

Maraton początkowo nazywał się "Kosmos Gardzienic – starożytna Grecja”. Po raz pierwszy odbył się we wrześniu 2003 roku. Wtedy jego głównymi pozycjami były "Metamorfozy” wg Apulejusza, "Sceny z »Elektry«” wg Eurypidesa i "Sceny z »Awwakuma«” wg Awwakuma Pietrowa w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego oraz koncert Orkiestry Antycznej, prowadzonej przez Tomasza Rodowicza i Macieja Rychłego (autora muzyki do "Metamorfoz”).

Program spotkań z teatrem, ujętych w wędrówkę po pozostałościach XVII-wiecznego kompleksu dworskiego, co jakiś czas był zmieniany. Jedne pozycje wypadały, pojawiały się inne. Zmieniono także tytuł maratonu na "Antyczny Kosmos Gardzienic”.

Ostatnia edycja tak zatytułowanej wielogodzinnej kompozycji teatralnej odbyła się w grudniu ubiegłego roku. Złożyły się na nią "Ifigenia w A...” wg Eurypidesa i "Sceny z »Elektry«” wg Eurypidesa w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego oraz "Sceny z »Ifigenii cygańskiej«” (spektakl absolwentów VI Akademii Praktyk Teatralnych) i "Sceny z »Odysei«” wg Homera (spektakl absolwentów VII i VIII Akademii Praktyk Teatralnych).

To miało być pożegnalne spotkanie. Okazało się jednak tylko rozstaniem z tytułem i niektórymi pozycjami. Widowisko powróci w piątek pod nazwą "Kosmos Gardzienic”. W programie: "Sceny z »Ifigenii w A...«” wg Eurypidesa, "Sceny z »Elektry«” wg Eurypidesa, "Sceny z »Odysei«” i pierwsza prezentacja spektaklu "Nie-ludzka komedia” studentów IX Akademii Praktyk Teatralnych oraz wystawa, multimedia i poczęstunki.

Salowo-plenerowe widowisko zacznie się o godz. 19. Rezerwacje miejsc pod nr tel. (81) 532 98 40 i pod adresem office@gardzienice.art.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna