Teatr

Krzysztof Cugowski w "Zemście Nietoperza"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 stycznia 2012, 11:06

W piątek i sobotę (6 i 7 stycznia) o godz. 18 oraz w niedzielę (8 stycznia) o godz. 17 w lubelskim Teatrze Muzycznym wystawiony zostanie przebój sceny operetkowej – "Zemsta Nietoperza” z udziałem Krzysztofa Cugowskiego!

Trzyaktowy hit klasyki gatunku trzyma się dzielnie przez dziesiątki lat wciąż zachwyca przepiękną, ponadczasową muzyką, lekką fabułą, zmyślną intrygą. Kompozycje Johanna Straussa porywały w latach jego życia i są równie przebojowe dzisiaj.

Gościem specjalnym spektakli będzie Krzysztof Cugowski, wokalista Budki Suflera. Co zaśpiewa? W którym momencie spektaklu? W czyja postać się wcieli? To niespodzianka, ale z pewnością będzie to niezwykłe wydarzenie.

Libretto operetki to niezwykle zabawna historia Gabriela Eisensteina, który za namową swojego przyjaciela Falkego w drodze do więzienia wstępuje na bal. Tam nieświadomy niczego podrywa swoją przebraną żonę i podszczypuje służącą.

Typowa dla operetki piętrząca się góra zawiłości oraz jedno wielkie qui pro quo, dostarczają widzom wspaniałej zabawy od pierwszej do ostatniej minuty, a gdy w trzecim akcie pojawia się na scenie pijany strażnik więzienny Frosch (genialna rola w mistrzowski sposób kreowana przez Andrzeja Gałłę), salwy śmiechu przypominają wręcz reakcję na najwyższej klasy występ kabaretowy.

Fantastyczna, kolorowa scenografia oraz realistyczne kostiumy wyjęte z epoki końca XIX wieku, pozwalają wczuć się w klimat sztuki i całkowicie oddać w posiadanie muzyki Straussa.

"Zemstę Nietoperza” poprowadzi przez maestro Andrzej Knap. Reżyseria – Tomasz Janczak. kierownictwo muzyczne – Artur Wróbel, scenografia i kostiumy – Małgorzata Słoniowska, choreografia – Henryk Rutkowski, przygotowanie chóru – Zofia Bernatowicz.

Cent biletów od 50zł do 70zł.

Kmo.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna