Teatr

Lubelski Salon Artystyczny: "Iluzje" I. Wyrypajewa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 maja 2012, 13:15

Spektakl "Iluzje" w reż. Agnieszki Glińskiej w Teatrze Starym w sobotę, 19.05.

Lubelski Salon Artystyczny wspólnie z Teatrem Starym w Lublinie zaprasza na spektakl IWANA WYRYPAJEWA "ILUZJE” z Teatru na Woli im. T. Łomnickiego w Warszawie

Reżyseria: Agnieszka Glińska
Scenariusz: Iwan Wyrypajew
Występują: Dominika Ostałowska, Dorota Landowska, Łukasz Lewandowski, Krzysztof Stroiński

"Bardzo mi przykro.
Ale niestety, tobie się tylko wydaje, że mnie kochasz.
A raczej, oczywiście, kochasz mnie, jak ja ciebie,
ale Margaret, wybacz, ja mówię o zupełnie innej milości,
o tej miłości, której nie udało nam się wspólnie doświadczyć.”
Iwan Wyrypajew "Iluzje”

Historia dwóch małżeństw, które pod koniec życia odczuwają potrzebę rozmowy o uczuciach. Cztery osoby, cztery spojrzenia na wspólne życie. Kto kogo kochał, a komu się zdawało, że kochał? Kto przez kogo był kochany naprawdę? Co w mijającym życiu było rzeczywistością, a co iluzją?

"Sztuka jest opowieścią o przemijaniu, o życiu każdego, o nieustannym konflikcie między tym co sobie wyobrażamy, a tym co jest. "Iluzje” zmuszają do wysiłku myślowego i stawiania sobie pytań o własne życie i własne iluzje, które tworzymy na jego temat.”
Dorota Landowska

"Chcielibyśmy, by "Iluzje" byly oparte na interakcji – bez współpracy, współdziałania, współodczuwania z widzem tego przedstawienia po prostu nie ma. Chyba nie tylko dla mnie teatr przestał być transgresywny, nikogo nie zmienia, nie wzrusza, a tu jest szansa by było wręcz odwrotnie - to spektakl, który dotyka intymnie, ale nie przez wulgarność, szok, czy agresję. Ma szanse w widzach pootwierać różne drzwi i czyhające w zakamarkach demony, pytania, lęki lub strach…”
Łukasz Lewandowski

"Budujemy sobie swój świat, iluzje, aby przetrwać w tym trudnym życiu. Chwytamy się tej budowli kurczowo, czasem desperacko. To instynkt przetrwania każe nam tworzyć iluzje. Zdarza się, że ktoś, albo coś, delikatnie nakłuwa tę naszą bańkę. Potem następną...”
(Agnieszka Glińska)

Iwan Wyrypajew (ur. w 1974 roku) w Irkucku, to jeden z najbardziej znanych rosyjskich dramatopisarzy, autor m.in. "Snów", "Lipca" i "Tańca Delhi", reżyser filmów "Euforia", "Tlen".
Zdobywca wielu nagród. Za filmowy debiut "Euforię" zdobył małego Złotego Lwa w Wenecji i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego, za "Tlen" na festiwalu Era Nowe Horyzonty nagrodę publiczności. "Lipiec" zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Kontrapunkt w Szczecinie i nagrodę w kategorii "Najlepszy dramat” na Festiwalu Boska Komedia.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna