Teatr

Monodram Doroty Stalińskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 marca 2011, 18:03

W czwartek (24.03) na w Warsztatach Kultury przy ul. Popiełuszki 5 w Lublinie z monodramem "Żmija" wystąpi Dorota Stolińska.

"Żmija” to monodram oparty na opowiadaniu A. Tołstoja o tym samym tytule. Jego bohaterką jest kobieta, którą los uwikłał w sieć dziejowych zdarzeń rosyjskiej rewolucji z pierwszej połowy XX wieku; rzucił w wir krwawych bojów wojny domowej; naznaczył stygmatem bolszewizmu i komunizmu.

Jednak Stalińska – kreując postać Olgi – nie ogranicza się jedynie do snucia filozoficznych refleksji na temat tragicznej bezradności człowieka wobec historii. Stara się wydobyć z tej dziwnej machiny uwarunkowań konkretnego i określonego człowieka.

Co pozostaje – zdaje się pytać ze sceny Stalińska, gdzie i jak szukać ocalenia, zrozumienia i wybaczenia, jeśli zewsząd otacza cię ciemna woda obojętności i zła.

Początek spektaklu - godz. 19. Bilety: 35/ 26 zł - do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz na godzinę przed rozpoczęciem w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5. Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna