Teatr

Monodram: "Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztyńskim"

Dodano: 4 listopada 2016, 19:29
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na monodram pt. "Opowieść o okrutnym zbójniku Folszyńskim", prezentowany w ramach cyklu Teatr Jednego Aktora. Spektakl w wykonaniu Jarosława Gajewskiego będzie miał miejsce 27 listopada o godz. 17.

Spektakl „Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztyńskim i nieszczęsnym kacie Holczuszce” dotyczy porządku władzy i gier politycznych. Słuchać w nim aluzje do Praskiej Wiosny. Opowiada o systemie politycznym wykluczającym opozycję. Istotną jednak wartością tekstu Zelinki są barwne postaci Króla, Zbójnika i Kata oraz relacje i gry między nimi. Królowie reprezentują obecną władzę, Zbójnik – opozycję, a Kat – aparat ucisku. W

Monodram wykona Jarosław Gajewski, wybitny polski aktor teatralny (Teatr Dramatyczny, Teatr Narodowy i Teatr Polski w Warszawie), telewizyjny i filmowegy oraz Profesor Akademii Teatralnej w Warszawie.

Teatr Jednego Aktora to cykl teatralny DDK Węglin, w ramach którego prezentowane są monodramy. Celem jest stworzenie takiej bazy dla teatru monodramatycznego, który prezentowałby klasyczne spektakle, jak i te nowe. Prowadzenie takiej sceny wzbogaca ofertę kulturalną dla mieszkańców dzielnicy, jak również dla całego Lublina.

Bilety do nabycia w cenie: 5 i 10 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna