Teatr

Monodram „Znikomość” w Incognito. Czytanie Performatywne

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2013, 10:04

6 grudnia (poniedziałek) o godz. 19 kolejne spotkanie z cyklu „Barowe sztuki”. W restauracji Incognito Czytanie Performatywne monodramu „Znikomość” Larsa Norena. Wstęp wolny.

Reżyseria: Bartłomiej Miernik
Występuje: Daniel Dobosz

Punktem wyjścia do napisania „Znikomość” była dla Larsa Norena dramatyczna historia, która wydarzyła się w listopadzie 2006 roku w szkole w Emsdetten. Uczeń postrzelił tam pięciu nauczycieli i kolegów z klasy, po czym popełnił samobójstwo.

Chłopak publikował w Internecie filmy, które posłużyły mu jako dziennik przeżyć i sposób na wyrażanie emocji. Wciąż nasilające się upokorzenie, naśmiewanie się, prześladowanie czy mobbing były jego szkolną codziennością, Nie radząc sobie z rzeczywistością, decyduje się na ostateczną formę sprzeciwu.

Reżyseruje Bartłomiej Miernik - wykładowca na licznych warsztatach dziennikarskich (Uniwersytet Gdański, KUL). Przez dziewięć lat pracował w redakcji miesięcznika Teatr. Felietonista serwisu e-teatr.pl. Prowadzi popularny blog teatralny miernikteatru.blogspot.com

Występuje Daniel Dobosz - Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (2010). Rolą w "Na końcu łańcucha" w reż. Evy Rysovej zadebiutował na deskach Teatru im. J. Osterwy w Lublinie, z którym aktualnie jest związany.

Po czytaniu odbędzie się dyskusja z udziałem psychologa Małgorzaty Filipiak.

Bar i Restauracja „Incognito” ul. Peowiaków 3, Lublin.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna