Teatr

"Myśl w ruchu". Uczniowie pokażą jak tańczą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 grudnia 2012, 14:46

Projekt był prowadzony od września w kolejnych trzech lubelskich szkołach podstawowych (Materiały pr
Projekt był prowadzony od września w kolejnych trzech lubelskich szkołach podstawowych (Materiały pr

W czwartek (20 grudnia) o godz. 14.30 w Warsztatach Kultury (ul. ks.J. Popiełuszki 5) uczniowie lubelskich szkół podstawowych, którzy brali udział w projekcie "Myśl w ruchu", zaprezentują etiudy taneczne.

W Lublinie dobiega końca realizacja drugiej edycji projektu "Myśl w ruchu” - edukacyjnego programu autorskiego Anny Żak, prowadzonego pilotażowo w ramach Programu Rozwoju Edukacji na Rzecz Tańca przez Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Lubelskim Teatrem Tańca/Centrum Kultury w Lublinie. Projekt był prowadzony od września w kolejnych trzech lubelskich szkołach podstawowych.

Uczniowie trzech klas pierwszych wraz z przedmiotami nauczania zintegrowanego poznawali taniec, zapoznając się z technikami przede wszystkim tańca współczesnego i teatru tańca, rozwijającymi wyobraźnię i osobowość, wpływającymi na naturalny rozwój dziecka, wspomagającymi rozwój twórczego pojmowania tańca i świata. Zajęcia z głównego nurtu projektu wg autorskich propozycji poprowadzili nauczyciele tańca: Barbara Czajkowska, Ewelina Drzał, Joanna Szot.

Dzięki zaproszonym gościom pierwszaki miały także zajęcia z baletu, tańca narodowego i regionalnego, hip-hopu, capoeiry. Dopełnieniem programu było wspólne oglądanie przedstawień tanecznych, spotkania z aktorami.

To intensywne, aktywne spotkanie z tańcem zostanie zakończone prezentacją choreograficzną wszystkich trzech grup biorących udział w projekcie. Już w najbliższy czwartek, 20 grudnia mali uczestnicy projektu wystąpią w pokazie etiud tanecznych zgromadzonych pod hasłem "Cztery pory roku”. Prezentacja odbędzie się na scenie Warsztatów Kultury w Lublinie o godzinie 14.30.

Wykonawcami będą:

Uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej nr 17 w Lublinie (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im.Zwycięstwa Grunwaldzkiego) - choreografia pod kierunkiem Joanny Szot
Uczniowie klasy Ic Szkoły Podstawowej nr 20 w Lublinie im. Jarosława Dąbrowskiego - choreografia pod kierunkiem Barbary Czajkowskiej
Uczniowie klasy I c Szkoły Podstawowej nr 44 w Lublinie (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich - choreografia pod kierunkiem Eweliny Drzał
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna