Teatr

"Na końcu łańcucha" w Teatrze Osterwy (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2012, 18:58
Autor: (sz)

"Na końcu łańcucha" w Teatrze Osterwy (Maciej Kaczanowski)
\"Na końcu łańcucha\" w Teatrze Osterwy (Maciej Kaczanowski)

W Teatrze Osterwy trwają ostatnie próby do spektaklu "Na końcu łańcucha”.

Sztukę inspirowaną szekspirowskim "Tytusem Andronikusem” na zamówienie teatru napisał Mateusz Pakuła, jeden z najzdolniejszych dramaturgów młodego pokolenia. Jego "Biały dmuchawiec” narobił w Teatrze Osterwy sporo zamieszania, włącznie z żądaniami zdjęcia spektaklu. Z nową sztuką zamieszania może być więcej. Nie dość, że tekst Szekspira jest brutalny, to krwawe wydarzenia ze scenami gwałtu nabierają w interpretacji Pakuły ostrych, współczesnych znaczeń.

Reżyser Eva Rysová zbudowała przed sceną wybieg. – Ponieważ u Szekspira kostiumy były bardzo ważne, zdecydowaliśmy się pokazać je jak na pokazie mody (projektowała je Justyna Elminowska – przyp. red.) – mówi Eva Rysová. Razem z Mateuszem Pakułą (nad spektaklem pracowali oboje) ustawiła na scenie
zespół Brojo, który koncertuje przez całe przedstawienie.

Co ma pokaz mody plus rockowy koncert do Szekspira? – To silne uderzenie energii, które obudzi niezwykłe sceny – mówi Mateusz Pakuła. Pojawią się wilkołaki, zdolne przekształcić się w potężnego wilka. I wampiry, nieumarłe długowieczne istoty, które potrafią lewitować i manipulować ludzkimi emocjami.
Tytusa Andronikusa, Człowienia i Kogoś do dupy niepodobnego gra Jerzy Rogalski. Gwałconą Lawinię zagra gościnnie Marta Ledwoń. Jokera i Kalibana – także gościnnie – Daniel Dobosz. Wampira Rafała – Krzysztof Olchawa, w roli wampirów emerytów: Tomasz Bielawiec, Teresa Filarska i Joanna Morawska.

Prapremiera 17 marca o godz. 19, pierwsze spektakle: 18, 20, 21, 22 (premiera studencka), 23, 24, 25 marca. Rezerwacja biletów: 81 532 44 36, 81 532 42 46, biuro@teatrosterwy.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna