Teatr

(Nie) za starzy na miłość - czytanie tekstu "+ Miłość"

Dodano: 26 lipca 2016, 15:21
Autor: am

Do 30 lipca w galerii Piękno Panie w godz. 13-16 można oglądać wystawę historii miłosnych
Do 30 lipca w galerii Piękno Panie w godz. 13-16 można oglądać wystawę historii miłosnych

Rozmówców było wielu. Ich niezwykłe historie będzie można usłyszeć w środę, 27 lipca, w galerii Piękno Panie (ul. Jezuicka 17). Czytanie performatywne reporterskiego tekstu „+ Miłość” rozpocznie się o godz. 19.

Gdzie w pani wieku spotyka się ludzi? – Chociażby w klubie, dużo jest takich klubów. Mogłaby pani zobaczyć, jak panie łapią, obłapiają! panów, jak o nich walczą, bo panów zawsze jest mniej. (Kobieta, 72 lata)

Mężczyzna, 63 lata: Kobiety są bardziej do przodu w starszym wieku. To kobiety proponują seks. Często przyjaciółki. Często pytają: Dlaczego mi nie proponujesz? Dlaczego owijasz tak w bawełnę? A jak mi raz powiedziała, że jestem taki niski, to od tej pory już nic nie robię.

Reżyserka Joanna Lewicka przez kilka miesięcy pytała starszych ludzi o miłość i seks. Jedni chcieli o tym rozmawiać, inni nie bardzo. Jedni mówili chętnie, otwarcie, swobodnie. Inni otwierali się dopiero gdy reżyserka zaproponowała im, by swoją historię opowiedzieli w trzeciej osobie.

Byli też tacy co odmawiali kategoryczne, twierdząc że miłość już ich nie dotyczy, że są na to zbyt starzy.

– Dzień dobry! Czy moglibyśmy porozmawiać o miłości?

– Ze mną ?

– Jest Pani piękną kobietą….

– E tam, to z młodymi proszę rozmawiać!

Rozmówców było wielu. Ich niezwykłe historie będzie można usłyszeć w środę, 27 lipca, w galerii Piękno Panie (ul. Jezuicka 17). Czytanie performatywne reporterskiego tekstu „+ Miłość” rozpocznie się o godz. 19. W role kilkunastu rozmówców Joanny Lewickiej wcielą się: poetka Maria Szczęsna-Jeleniewska oraz aktorzy: Wioletta Tomica i Dariusz Jeż.

Wstęp wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze rezerwacje ( tel. 577 938 272 lub kattade@gmail.com).

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna