Teatr

Premiera Puławskiego Teatru Amatorów - "Kreacja"

Dodano: 23 marca 2017, 14:15
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

W sobotę, 25 marca o godz. 18 w sali widowiskowej Domu Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się premiera spektaklu "Kreacja" w wykonaniu Puławskiego Teatru Amatorów.

"Kreacja" to sztuka autorstwa Ireneusza Iredyńskiego, znakomitego powojennego autora, prozaika i poety. Głównym bohaterem spektaklu jest artysta uwikłany, rozdarty pomiędzy swobodą tworzenia, a koniecznością podporządkowania się wymogom komercyjnego rynku sztuki.

Tajemniczy Pan, składa malarzowi kopiście Janowi Nowakowi propozycję nie do odrzucenia. Proponuje bardzo intratne zlecenie, w zamian za zmianę nazwiska i stworzenie na nowo jego tożsamości oraz poprowadzenie kariery według własnej koncepcji.

Za adaptację, reżyserię oraz koncepcję scenografii odpowiada Ryszard Stępień. Występują: Anna Ląd, Zbigniew Śliwiński i Ryszard Stępień.

Bilety na przedstawienie kosztują 15 zł.

 

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 marca 2017 o 08:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po amatorsku ,ale miło się oglądało, a byłoby milej gdyby jedna pani - pracownica Domu Chemika, nie strzelała cały spektakl aparatem. Klekocząca migawka skutecznie rozpraszała widzów. Nie wiem czy z tych zdjęć to film będzie składany czy co - no bo ileż ciekawych zdjęć można zrobić na takim spektaklu, gdzie jest trzech aktorów i cały czas taka sama scenografia. Polecam rozważyć ten temat w najbliższej przyszłości.
Rozwiń
Gość
Gość (26 marca 2017 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jeden z ,aktorów " tego teatru gra zawsze jakiegoś Pana . Naczelnika lub świętego nigdy chyba nie grał nikogo zwykłego. Może się przesłyszałem lecz w sztuce zmieniono chyba tekst bo Pan tytułował się panem Bogiem :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna