Teatr

Premiera w Andersenie: Latający kufer

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 kwietnia 2013, 14:46

Tego jeszcze nie było. W najnowszej premierze "Latającego kufra” zobaczycie zmysłowy taniec brzucha, dwór sułtana i komnatę tureckiej księżniczki, w której zakocha się młody Andersen.

Arkadiusz Klucznik, dyrektor artystyczny Teatru Andersena idzie na całość. Przedstawienia z takim rozmachem realizacyjnym jeszcze w ciasnej sali klasztoru Dominikanów jeszcze nie było. W "Latającym kufrze” grają aktorzy i techniczni, nad spektaklem pracowało dwóch reżyserów i choreografów. W tym turecka asystentka Klucznika, piękna Seben Cirit.

Międzynarodowa realizacja z tureckimi partnerami oparta jest na losach Hansa Chrystiana Andersena. – Poznajemy go w momencie, gdy umiera mu ojciec, zostaje z długami i kufrem, który przypadkowo odkrywa swoje nadzwyczajnie właściwości – mówi Arkadiusz Klucznik.

Hans przypadkowo w niego wpada, szybuje nad chmurami i odnajduje się w Istambule. – Tam, zagubiony i zadziwiony obcym światem, trafia do komnat tureckiej księżniczki, którą ojciec i władca Turcji - sułtan - trzyma pod kluczem, by ustrzec przed wywróżoną nieszczęśliwą miłością. Młodzi od razu przypadają sobie do gustu, a Hansowi, dzięki swojej umiejętności opowiadacza baśni, udaję się nawet zdobyć przychylność sułtana i jego żony – piszą realizatorzy spektaklu. Pojawi się w nim także łabędź z "Brzydkiego kaczątka”, którego zagra Wojciech Kaproń z Lubelskiego Teatru Tańca.

Latający kufer to sztuka o miłości Hansa do tureckiej księżniczki i o tym, że trudno jest zmienić los zapisany w gwiazdach. To barwne widowisko będzie miało także wersję plenerową, premiera 9 czerwca na dziedzińcu Archiwum Państwowego.

A premiery w Andersenie, pedagogiczna już w sobotę 19 kwietnia o 17, premiera oficjalna – w sobotę, 27 kwietnia o 16. Spektakle 21 kwietnia, godz. 12, 23-26 o 9.30 i 11.30. Bilety: premiera 25, 20, grupowe 15 zł.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna