Teatr

Premiera w Andersenie: Mała syrenka w 3D

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 listopada 2011, 11:44

Mała syrenka w Teatrze Andersena to pierwsza polska bajka w 3D (WOJCIECH NIEŚPIAŁOWSKI)
Mała syrenka w Teatrze Andersena to pierwsza polska bajka w 3D (WOJCIECH NIEŚPIAŁOWSKI)

Syrenka ma na imię Ina. Gra ją piękna Dominika Mrozowska. Nowy spektakl w Teatrze Andersena opowiada o miłości niespełnionej.

W sobotę (19.11) o godz. 17 w Teatrze Andersena w Lublinie zobaczymy premierę jednej z najpiękniejszych baśni Andersena "Mała syrenka”.

Ilona Zgiet, która spektakl wyreżyserowała, postanowiła ożywić smutną historię o niespełnionej miłości. I wzbogaciła bajkę o dwie nowe postaci: Żółwika i Konika Morskiego (Bogusław Byrski, Konrad Biel), z którymi Ina wypłynie w tajemnicze wyprawy w kierunku lądu.

Ponieważ pierwszy akt dzieje się pod wodą, scenograf Jerzy Rudzki wymyślił, że wprowadzi trzeci wymiar. – To jest pierwsza polska bajka w 3D – mówi Ilona Zgiet. I rzeczywiście: scenografia jest zjawiskowa, kostiumy zawrotnie kolorowe, animacja podwodnych lalek mistrzowska.

W drugiej część akcja sztuki przenosi się na ląd, sceny przypominają grafiki Edmonda Dulaca. Mała syrenka uratuje księcia i będzie za nim tęsknić. Dobrze wie, że jak każda syrena, kiedy opuści głębiny, zamieni się w pianę. Więc zapragnie zostać człowiekiem. Zdarzy się tak, gdy książę, którego uratowała – pokocha ją i poślubi.

Nowy spektakl w Teatrze Andersena opowiada o miłości niespełnionej. Mała syrenka jest także opowieścią o poświęceniu i umiejętności rezygnacji ze swoich pragnień dla drugiego człowieka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna