Teatr

Premiera w Gardzienicach: Ifigenia w Taurydzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 kwietnia 2011, 11:50

Aktorzy OPT Gardzienice fascynują techniką śpiewu, głosem i ruchem (MACIEJ KACZANOWSKI/ARCHIWUM)
Aktorzy OPT Gardzienice fascynują techniką śpiewu, głosem i ruchem (MACIEJ KACZANOWSKI/ARCHIWUM)

Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice otwiera sezon i w najbliższy weekend (29 i 30 kwietnia oraz 1 maja) zaprasza widzów na cykl wydarzeń „Kosmos” w Gardzienicach.

Magiczne wieczory zaczynają się o godzinie 20, na pokazy składają się spektakle, pokazy warsztatowe, wystawy multimedialne i teatralne jam session.

Na teatralny tryptyk złożą się spektakle „Elektra”, „Ifigenia w A…” oraz nowy spektakl „Ifigenia w Taurydzie”, na który długo czekali fani talentu Włodzimierza Staniewskiego. Reżyser umiejętnie dozuje swoim fanom kolejne wersje spektakli, odsłania próby, pokazuje warsztaty.

Od lat zafascynowany antycznymi tragediami Eurypidesa przygotował kolejne przedstawienie o Ifigenii. Pokazuje bohaterkę na antypodach ówczesnego, cywilizowanego świata.

W spektaklu wystąpią: Mariusz Gołaj, Joanna Holcgreber, Marcin Mrowca, Dorota Kołodziej, Agnieszka Mendel, Anna Dąbrowska, James Brennan, Martin Quintela, Artem Manuilov, Emilia Raiter i Paulina Dziuba. Kostiumy zaprojektowała Monika Onoszko, dekoracje Ewa Wodniak. Za dźwięk odpowiada Cezary Grabowski, światło realizuje Paweł Kieszko. Rezerwacje biletów: tel. 81 532 98 40.
Waldemar Sulisz
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna