Teatr

"Przygaszeni" czyli teatr w mieszkaniu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2013, 15:17
Autor: am

 (Agnieszka Mazuś)
(Agnieszka Mazuś)

Od 26 do 28 września galeria Piękno Panie (ul. Jezuicka 17) i twórcy spektaklu "Przygaszeni” po raz kolejny zapraszają do najmniejszego teatru w mieście.

On (Dariusz Jeż)– 40-letni mieszczuch, niegdyś wzięty aktor, dziś gra przed światem, że nadal jest "kimś”. Ona (Katarzyna Tadeusz) – 30-letnia aktorka z małej miejscowości, wciąż czeka na "rolę życia”.

Publiczność wchodzi do mieszkania artystów. Siada na ich krzesłach, czy kanapie znanej z okładki poczytnego kulturalnego miesięcznika.

Współczesna komedia inspirowana "Faustem” Goethego, w której nie zabrakło odniesień do bieżących wydarzeń kulturalnych, politycznych czy społecznych, miała swoją premierę podczas tegorocznej Nocy Kultury.

Od tamtej pory "Przygaszeni" pojawili się na scenie już kilkanaście razy. Spektakl zobaczyło około 500 osób. Dla tych co nie widzieli, i tych co chcą zobaczyć po raz kolejny, "Przygaszeni” wracają na scenę.

26, 27 i 28 września, godz. 21
spektakl trwa ok. 55 min.
cegiełki: 20 zł za godzinę
Z uwagi na ograniczoną przestrzeń (ok. 40 miejsc) konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc – e-mail: kattade@gmail.com, tel. 505 106 793.

Więcej informacji i zdjęć na https://www.facebook.com/PieknoPanie

"Spektakl, w oparciu z o teksty z Fausta, który zjadliwie i trafnie podsumował los artystów niedoszłej Europejskiej Stolicy Kultury. W niewielkim mieszkaniu, naprzeciwko najmodniejszego ostatnio w mieście impresaryjnego Teatru Starego, opowieść o parze aktorów szukających wolności w świecie castingów, projektów i hołdów składanych VIP-om, była gorzkim pytaniem o przyszły los teatralnego potencjału, który w ostatnich latach udało się w Lublinie wygenerować.”
Jarosław Cymerman

Reżyseria. Joanna Lewicka
Tekst: Joanna Lewicka, Katarzyna Tadeusz, Dariusz Jeż
Obsada: Katarzyna Tadeusz, Dariusz Jeż
Scenografia: Niezależna Grupa Projektowa Piękno Panie
Obsługa techniczna: Karol Rębisz
Produkcja: Łukasz Wójtowicz
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna