Teatr

Przygaszeni. Ostatnie spektakle

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 sierpnia 2013, 12:35
Autor: am

 (Agnieszka Mazuś)
(Agnieszka Mazuś)

Parterowe mieszkanie w kamienicy przy ul. Jezuickiej 17 w Lublinie. Dokładnie naprzeciwko Teatru Starego. Jest łóżko, toaletka, stół, kanapa, telewizor. I kilka ławek dla widzów.

W niczym nie przypomina to tradycyjnego teatru. Tutaj scena, a zarazem widownia, mieszczą się w dwóch pokojach, na niecałych 40 mkw.

To królestwo pary aktorów: Kornelii (Katarzyna Tadeusz) i Zbyszka (Dariusz Jeż). Zwariowanych, nieco sflustrowanych i kompletnie nieprzystowanych do dzisiejszych realiów. Ona, 30-letnia aktorka z małej miejscowości po studiach eksternistycznych , wciąż czeka na "rolę życia”. Biega na castingi, daje z siebie wszystko, a telefon wciąż nie dzwoni. On, choć dopiero po 40-tce, karierę ma już za sobą. Niegdyś wzięty aktor, dziś całymi dniami czyta gazety, a smutki zalewa czerwonym winem.

Romantyczni, wrażliwi, nie pasujący do reszty świata. Starają się zrozumieć zasady jakimi dziś rządzi się kultura, ale szybko okazuje się, że bliższe im są dialogi z XIX-wiecznego dramatu. W niewielkim mieszkanku tworzą sobie swój własny mały świat, do którego zapraszają publiczność. Warto tam wejść na godzinę i na własne oczy przekonali się, że życie artystów wcale nie jest kolorowe.

Współczesna komedia inspirowana z "Faustem” Goethego w której nie brakuje odniesień do bieżących wydarzeń kulturalnych, politycznych i społecznych, miała swoją premierę podczas tegorocznej Nocy Kultury. Ostatnia okazja, by zobaczyć spektakl dziś i jutro.

Z uwagi na ograniczoną przestrzeń konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc – e-mail: kattade@gmail.com, tel. 505 106 793. Bilety-cegiełki w cenie 15 zł. AM

"Przygaszeni. Przeżyj to sam”, reż. Joanna Lewicka. 2 i 3 sierpnia, godz. 21. "Piękno Panie”, ul. Jezuicka 17, Lublin

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna