Teatr

Przygody pszczółki Mai w Teatrze Andersena

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 września 2012, 18:26

Przygody pszczółki Mai w Teatrze Andersena (Mat. prasowe)
Przygody pszczółki Mai w Teatrze Andersena (Mat. prasowe)

W niedzielę, 30 września, o godz. 12 w Teatrze Andersena możecie obejrzeć spektakl o kultowej pszczółce.

Powstał na bazie książki "Pszczółka Maja i jej przygody”, wydanej 1912 roku w Berlinie. Od tamtego czasu postać sympatycznej pszczółki pojawia się w filmach animowanych, teatrach i piosenkach. W Polsce śpiewa o niej Zbigniew Wodecki, na świecie Karel Gott.

O czym jest spektakl? – Na łące panuje zamieszanie, bo właśnie porwano królową pszczół, a chętnych do jej ratowania jak na lekarstwo. Dosyć niebezpieczną misję bierze w swoje ręce, czy raczej na skrzydełka, tytułowa Maja. Przygody małej pszczółki podczas poszukiwań Królowej Matki to sprawdzian dorosłości i odpowiedzialności. Ale jak to mówi stare owadzie przysłowie: "Nie poddawaj się dopóki oddychasz” – piszą realizatorzy spektaklu.

Zapierające dech w piersiach kostiumy i sceny (scenografia Evy Farkaąovej, jednej z najwybitniejszych osobistości teatru lalek w Europie), teledyskowe obrazy, obrazy, mądre przesłanie, że w życiu liczą się przyjaźń, odwaga, miłość i odpowiedzialność to największe atuty spektaklu. Dzięki muzyce Marcina Partyki spektakl jest bardzo rytmiczny, dynamikę przedstawienia dodatkowo wzmacnia choreografia Pauliny Andrzejewskiej (zrobiła choreografię do słynnego "Upiora w operze”). Polecamy.

Teatr Andersena, Przygody pszczółki Mai, niedziela, 30 września, godz. 12. Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna