Teatr

Punk's not dead. "Siekiera!" w Teatrze Starym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2012, 12:31

"Siekiera! Tańce polskie w tonacji punk” (Grzegorz Ziemiański)
\"Siekiera! Tańce polskie w tonacji punk” (Grzegorz Ziemiański)

Teatr Łaźnia Nowa w Nowej Hucie zaprasza w sobotę (8 grudnia) do Teatru Starego (ul. Jezuicka 18) na punkowy koncert teatralny "Siekiera! Tańce polskie w tonacji punk”.

Punkowy koncert teatralny z wykorzystaniem utworów polskich grup punkowych, postpunkowych i rockowych z lat 80.i 90. z czterema zaskakującymi dodatkami. W programie numery zespołów: Dezerter, Siekiera, WC, Sedes, Rdza, Variete, Akurat, Kult.

Gniew, anarchia, bunt – wydobyte poprzez tamtą muzykę przybierają różne oblicza – od buntu przeciw systemowi – przez nienawiść skierowaną przeciw innym, po narodowo-nazistowskie upiory polskiej siły. Wraz z opowieścią o muzyce – podróżujemy w "Siekierze!” przez czas – od roku 1983 – gdy w Jarocinie pojawia się na scenie zespół Siekiera, przez lata 90. – rodzący się kapitalizm, nową wolność, aż do świata współczesnego – wojny o krzyż, wojny polsko-polskiej.

Spektakl oparty jest na muzyce i tekstach piosenek polskich zespołów punkowych i rockowych z lat 80. i 90. Utwory Siekiery, Dezertera, WC, Sedesu, Rdzy, Kultu, Honoru, Variete, Akuratu - składają się na opowieść o współczesnej Polsce, o ceremoniach zapisanych w muzyce punkowej, a także o tańcach tworzących wspólnotę.

Widowisko opowiada o buncie, potrzebie wolności, o nienawiści do systemu i establishmentu oraz o ciemnych zakamarkach naszej polskiej duszy. Teksty opisują rzeczywistość w której trwa wieczna wojna. Wojna polsko – polska, która przybiera różne oblicza. Na jej dnie jest nienawiść, gniew. Muzyce towarzyszą wizualizacje oraz działania performatywne.

Początek spektaklu w sobotę 8 grudnia o godz. 20. Bilety po 20, 30 i 40 zł. Spektakl przeznaczony dla widzów od 18 roku życia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna