Teatr

Ravenhill Sceny Prapremier "InVitro”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2010, 11:39

Scena Prapremier "InVitro” przypomni w sobotę i niedzielę (20–21.02) w Art Studio swój spektakl "Pool (No Water)”.

"Pool (No Water)” to dramat brytyjskiego pisarza Marka Ravenhilla. Tematem tego dzieła sławnego brutalisty są granice moralne sztuki.

Bohaterami są niegdyś dziarscy, obecnie zdziadziali, członkowie performatywnej grupy artystycznej. Wspominają oni dzieje jej ostatniego przedsięwzięcia, opartego na fotografiach poturbowanego ciała ich przyjaciółki, która wskoczyła do pustego basenu.

W głównych rolach występują weterani polskich scen: Ewa Decówna, aktorka związana przed laty z Teatrem Dramatycznym i Teatrem Ochoty, Danuta Nagórna, aktorka występująca kiedyś w Teatrze Ludowym i Teatrze na Woli, Stefan Szmidt, kiedyś aktor Teatru Klasycznego i Teatru Rozmaitości, obecnie aktor i dyrektor Domu Służebnego Polskiej Sztuce Słowa, Muzyki i Obrazu w Nadrzeczu, oraz Andrzej Golejewski z Teatru Osterwy.

Spektakl wyreżyserował szef Sceny Prapremier "InVitro” Łukasz Witt-Michałowski. Scenografię przygotował Jarosław Koziara, a kostiumy zaprojektowała El Bruzda.

Przedstawienia zaplanowano na godz. 19. Adres: ul. Radziszewskiego 16.
Bilety – po 20 zł i 10 zł – do kupienia w kasie Centrum Kultury, ul. Narutowicza 32, w godz. 11.30–15.30, i na godzinę przed spektaklami w Art Studio. Rezerwacja biletów pod numerem tel. (81) 536 03 21.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna