Teatr

Seks nocy letniej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 czerwca 2012, 14:08

Na zdjęciu Marta Sroka i Halszka Lehman.<br />
<br />
 ( BARTŁOMIEJ SOWA)
Na zdjęciu Marta Sroka i Halszka Lehman.

( BARTŁOMIEJ SOWA)

Od piątku do niedzieli (1.07) w Teatrze Osterwy "Sen nocy letniej” z rewelacyjną rolą Przemysława Stippy w roli Puka.

O najnowszej premierze w Teatrze Osterwy głośno z trzech powodów. Po pierwsze, spektakl wyreżyserował Artur Tyszkiewicz, nowy dyrektor artystyczny lubelskiej sceny i pokazał inny teatr. Inny, to znaczy dynamiczny, efektowny, szczery, taki, który trafi do młodych widzów.

Po drugie, w głównej roli gościnnie wystąpił Przemysław Stippa, na co dzień aktor Teatru Narodowego w Warszawie, który fenomenalnie się rusza, bawi się grą, ma lekkość i wdzięk, dodaje zespołowi Teatru Osterwy skrzydeł. Nic dziwnego, że na premierze dostał barwa na stojąco.

Po trzecie w spektaklu można zobaczyć nestorów lubelskiej sceny, którzy pod wodzą Romana Kruczkowskiego (Oberon, król Elfów) wpisują w spektakl dyskretny nurt przemijania.

"Sen nocy letniej” w Teatrze Osterwy to bardzo erotyczny spektakl. Kiedy aktorki, które widzicie na fotografii, zrzucą szkolne mundurki i zatańczą biodrami – w rytm dzwoneczka Puka – na widowni robi się gorąco. Pomimo zaklęć wierności, debiutanci w sztuce miłości szybko wymienią się partnerami. Obietnice wierności rozpłyną się na pograniczu jawy i snu. Artur Tyszkiewicz pokazuje, jak bardzo miłość jest nietrwała.

Z tej komedii sączy się cichy smutek, podkreślany przez trzy wiolonczele i jedną waltornię. Muzyczny kwartet cały czas gra na żywo na scenie. Mimo nostalgii jest to cały czas zwariowana komedia, w której sceny toczą się jak w kalejdoskopie. Ze świetnymi rolami Puka (Przemysław Stippa), Tezeusza, księcia Aten (Krzysztof Olchawa, w sukni i białych pończochach), Oberona (Roman Kruczkowski), z rozerotyzowanymi Hermią (Halszka Lehman) i Heleną (Marta Sroka) oraz z przejmującym Gorczyczką (Piotr Wysocki).

Spektakle: 29, 30 czerwca, 1 lipca, godz. 19, bilety: 15–35 zł, rezerwacja biletów: tel. 81 532 44 36, email: biuro@teatrosterwy.pl.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna