Teatr

Sen nocy letniej w Teatrze Osterwy. Wygraj bilet

  Edytuj ten wpis

Sen nocy letniej w Teatrze Osterwy (Teatr Osterwy)
Sen nocy letniej w Teatrze Osterwy (Teatr Osterwy)

W najbliższy weekend w Teatrze Osterwy zobaczycie "Sen nocy letniej” Szekspira w reżyserii Artura Tyszkiewicza, nowego dyrektora lubelskiej sceny. W czwartek o 19 – premiera studencka. Jeszcze są bilety.

Premiery studenckie w Teatrze Osterwy cieszą się wzięciem. Nawet większym niż premiery oficjalne. – Po pierwsze, jest młoda publiczność. Po drugie, aktorzy po spektaklu schodzą na widownię razem z reżyserem i zaczyna się rozmowa o spektaklu – mówi Ewa Szloch, kierownik Biura Organizacji i Reklamy. W roli prowadzącego dysputę zadebiutuje Jarosław Cymerman, literaturoznawca, badacz twórczości Józefa Czechowicza, pracownik Instytutu Filologii Polskiej UMCS.

– Wiem, że świat autora trzeba przetłumaczyć na współczesność. Wyciągam sens. Wziąłem Szekspira w tłumaczeniu Barańczaka, które jest bardzo komunikatywne. Po to, żeby młodzi ludzie, którzy nigdy nie widzieli "Snu nocy letniej”, weszli w ten sen – tłumaczy reżyser.

W sobotę, 13 października, spektakl będzie grany w ramach festiwalu "Konfrontacje Teatralne”. To świetna okazja dla zobaczenia Szekspira przez obcokrajowców, ponieważ tekst będzie przetłumaczony na język angielski.

Bilety i zaproszenia

Bilety na spektakle 11–14 października (godz. 19) kosztują 37/30 zł, rezerwacja: 81 532 44 36.
A my mamy dla was podwójne zaproszenie na premierę studencką. Jak je wygrać? Szczegóły w czwartkowym papierowym wydaniu Dziennika Wschodniego, dostępnym również jako e-wydanie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna