Teatr

"Sen nocy letniej" w Warsztatach Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 listopada 2012, 13:14
Autor: AM

 (Agnieszka Mazuś)
(Agnieszka Mazuś)

W sobotę 24.11 w Warsztatach Kultury zobaczymy spektakl Joanny Lewickiej "Sen nocy letniej". W role głównych bohaterów wcielili się osadzeni w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim.

Spektakl miał swoją premierę w trakcie ostatnich Konfrontacji Teatralnych. Publiczność, która szczelnie wypełniła widownię Chatki Żaka, nagrodziła artystów owacją na stojąco.

Teraz kolejna okazja, by zobaczyć na scenie "ofiary resocjalizacji". Osadzeni, którzy zanim wcielili się w postaci szekspirowskiej komedii, długo pracowali m.in. nad tekstem.

Dlatego ci, którzy liczą na wierną adaptację sztuki, mogą się rozczarować. Usłyszą za to dialogi napisane w więziennej grypserze. Ironiczne, inteligentne, wywołujące u widzów niepohamowane salwy śmiechu.

Choć to ich pierwsze kroki na teatralnej scenie, więźniowie radzą sobie na niej znakomicie. Są po prostu sobą.

Kiedy: 24.11.2012, godz. 18.00
Gdzie: Sala Widowiskowa Warsztatów Kultury ul. Popiełuszki 5
Bilety: 12/20 zł. Bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz w miejscu spektaklu na godzinę przed rozpoczęciem.
Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21

Zapaleni.org

To grupa szaleńców związana z lubelskim środowiskiem artystycznym, która od lutego 2012 roku rozpoczęła wspólny projekt. Jego koordynatorem jest aktor znanych lubelskich teatrów: Sceny Prapremier InVitro i neTTheatre – Dariusz Jeż. Działalność grupy ma umożliwić zaangażowanie w działania kulturotwórcze i artystyczne osobom, które z różnych powodów spotykają się z wykluczeniem społecznym: chorym, bezdomnym, niepełnosprawnym, osadzonym w więzieniach.
Pierwsza edycja projektu realizowana jest wspólnie z osadzonymi w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. Działania warsztatowe prowadzone były od czerwca 2012 roku w specjalnie dobranych zespołach, które zajmowały się przygotowaniem spektaklu teatralnego "Sen nocy letniej” w reżyserii Joanny Lewickiej. Uczestnikami projektu i aktorami są więźniowie, często z wieloletnimi wyrokami. Część z nich pracuje również nad scenografią do spektaklu (warsztaty prowadził scenograf Jacek Fijałkowski). Kostiumy zaprojektowała znana lubelska projektantka, El Bruzda.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna