Teatr

Spektakl "#enterorestes" w Centrum Kultury

Dodano: 25 września 2016, 13:24
Autor: Damian Drabik

fot. materiały prasowe organizatora
fot. materiały prasowe organizatora

W dniach 28-29 września o godz. 18 na Sali Czarnej Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędą się prezentacje spektaklu "#enterorestes" Teatru neTTheatre.

Bohaterami spektaklu jest para nastolatków, a w zasadzie ich internetowe odpowiedniki: Apollo i Orestes. Apollo, dziewczyna, funkcjonuje w swoim panteonie bóstw złożonym z poetów przeklętych i ikon popkultury. W sieci żongluje cytatami i avatarami, jakby stwarzała własną kosmogonię. Orestes jest gościem w świecie Apolla, na początku milczącym i wycofanym. Być może pierwszy raz ktoś dostrzegł go, dryfującego w szkolnym ścieku. Dziewczyna uczy go swojego alfabetu.

#enterorestes oparty jest na autentycznych wydarzeniach, lecz jego narracja zaczyna się tam, gdzie prawda i fikcja ulegają zatarciu. Opowieść powstaje na styku realnej i wirtualnej rzeczywistości. Jeśli istnieje czasoprzestrzeń, w której mógłby powtórzyć się współcześnie mit ojco/matkobójstwa, to jest nią właśnie Internet. Tylko tutaj można poczuć się całkowicie wolnym i całkowicie bezkarnym.

Do współpracy nad spektaklem została zaproszona specjalna grupa składająca się z młodzieży licealnej. Uczniowie pojawiali się na otwartych próbach, konsultowali sceny i wyrażali swoje opinie. - Udało nam się nawiązać z nimi szczerzą i otwartą relację, a opinie przyszłych widzów miały wpływ na ostateczny kształt spektaklu. Przedstawienie było także konsultowane z psychologami i trenerami na co dzień pracującymi z młodzieżą - przekonują organizatorzy. 

Reżyseria: Grzegorz Grecas; dramaturgia: Agnieszka Nasierowska; obsada: Piotr Bublewicz, Przemysław Furdak, Malwina Rusów; scenografia: Agnieszka Aleksiejczuk; muzyka: Paweł Głosz; wizualizacje: Dawid Okoński; warsztaty: Malwina Rusów, Marcin Grudzień; produkcja: Łukasz Wójtowicz; plakat: Michał Jadczak; czas trwania: 90 minut.

Bilety na spektakl kosztują 20 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna