Teatr

Spektakl "Luna" w Warsztatach Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2011, 12:32

Spektakl "Luna" w Warsztatach Kultury
Spektakl \"Luna\" w Warsztatach Kultury

Karolina Porcari wystąpi z monodramem "Luna" w poniedziałek 12.12 o godz. 19 w Warsztatach Kultury.

Główna bohaterka monodramu Karoliny Porcari przypomina opętanego wyrzutka walczącego o prawo do życia wbrew dawnym winom. Najczulszym instrumentem jej psychiki jest wrażliwość i emocjonalność, które znajdują swoje odzwierciedlenie nie tylko w wyrazistej grze aktorskiej, ale także w samej budowie spektaklu.

Złożony z pojedynczych impresji, wybuchów wzburzonego temperamentu i niekontrolowanych emocji, istnieje poza chronologią czasu i przyczynowo-skutkowym ciągiem zdarzeń. Wewnętrzny świat bohaterki rządzi się prawem chaotycznie przywoływanych bolesnych wspomnień, krótkich, rwanych historii bez puenty, fragmentów znienawidzonych snów i schizofrenicznych dialogów z przeszłości domagających się podsumowania.

Wszystko zaś, choć utrzymane w konwencji medialnego show, dzieje się w bardzo ascetycznej scenografii, na niemal pustej scenie. To kostium pełni przede wszystkim funkcję wieloznacznego rekwizytu. Symbolizuje nie tylko przemianę bohaterki, która z nastolatki dręczonej wyrzutami sumienia po spowodowaniu śmierci swojej przyjaciółki staje się siostrą zakonną, ale także przenosi ją w inny wymiar czasu i miejsca – osoby przechodzącej ze świata materialnego do świata duchowego.

"Luna"
reżyseria: Artur Urbański
obsada: Karolina Porcari

Godz. 19, Sala widowiskowa w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5; bilety: 20 zł (studenckie) i 30 zł (normalny) do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz w Warsztatach Kultury na godzinę przed rozpoczęciem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna