Teatr

Spektakl muzyczny "Archipelag" w Centrum Kultury

Dodano: 14 lutego 2018, 13:16
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 lutego o godz. 19 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu "Archipelag" Teatru Tańca Caro.

Jest to pierwszy spektakl Macieja Kuźmińskiego dla Teatru Tańca Caro i stanowi złożony z okruchów wspomnień kalejdoskop obrazów.

Bohaterem spektaklu jest człowiek zawieszony w przestrzeni, gdzie czas nie płynie linearnie. Powracające i pozornie niezwiązane ze sobą sceny nawiązują do współczesnego, fragmentarycznego świata, którego wirtualne i rzeczywiste sfery zlewają się między sobą.

- Sceniczne postaci, każda ze swoją historią i pragnieniami, poruszają się w surrealistycznej przestrzeni zamieszkałej na stałe jedynie przez meble i ubrania – doskonałe nośniki czasu i pamięci - twierdzą organizatorzy.

Maciej Kuźmiski to choreograf, tancerz i wykładowca młodego pokolenia. Kierownik artystyczny Teatru Tańca Caro w Siedlcach. Jego prace (m.in "Room 40"), formalnie odważne i operujące osadzonym, dynamicznym ruchem, pokazywane były od 2014 r. ponad 70 razy m.in. w Niemczech, Izraelu, Brazylii, Austrii, Finlandii, Holandii, Czechach, Ukrainie, Białorusi, Armenii, Gruzji, we Włoszech oraz wielokrotnie w Polsce.

Wstęp kosztuje 15/25 zł.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna