Teatr

Spektakl "Ostatni taki ojciec " w cukrowni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 września 2011, 18:19
Autor: AM

 (MICHAŁ JADCZAK)
(MICHAŁ JADCZAK)

W sobotę, niedzielę i poniedziałek (17-19.09) niepowtarzalna okazja, by obejrzeć spektakl Scena Prapremier InVitro w niecodziennej scenerii. "Ostatni taki ojciec” zostanie wystawiany w byłej cukrowni przy ul. Krochmalnej 13 w Lublinie.

– Gramy tam z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że to niesamowita przestrzeń. Drugi powód jest bardziej prozaiczny - nie mamy gdzie grać. W Warsztatach Kultury trwają próby innego spektaklu – mówi Łukasz Witt-Michałowski, reżyser spektaklu.

"Ostatni taki ojciec” autorstwa Artura Pałygi to sztuka inspirowana "Listem do ojca” Franza Kafki.

– Skończył się czas ojców, nadchodzi epoka tatusiów. Ci ojcowie, którzy nam jeszcze pozostali są jak dinozaury, nie cieszą się bynajmniej poparciem społeczeństwa. Ten model już wyszedł z użycia. Panom dziękujemy! Dziś już nie ojciec, tylko kumpel, nie mąż, ale partner jest modelem obowiązującym, lansowanym i pożądanym – pisze Pałyga

– Sięgając do historii, próbujemy odpowiedzieć na pytanie, kim dziś jest ojciec. Jaka jest jego rola we współczesnym świecie – tłumaczy Witt-Michałowski.

Na scenie zobaczymy Remigiusza Jankowskiego, Arkadiusza Cyrana; Dariusza Jeża. Ewę Pająk, Annę Konieczną, Wojciecha Kapronia i Łukasza Pruchniewicza. Muzykę skomponował Max Kowalski.
Spektakle rozpoczynać się będą o godz. 19. Na miejsce można dojechać na własną rękę lub skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez teatr. Zbiórka pod Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) od godz.18, odjazd punktualnie o 18:30.

Bilety w cenie 17 zł (ulgowy) i 25 zł (normalny) do kupienia w kasie CK, też bezpośrednio przed odjazdem na spektakl. Rezerwacja biletów pod nr tel. 081 53 603 21.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna