Teatr

Spektakl „Tato” krakowskiego teatru w Teatrze Starym

Dodano: 25 sierpnia 2016, 19:17
Autor: Damian Drabik

Fot. Piotr Kubic
Fot. Piotr Kubic

W sobotę, 15 października o godz. 19 na deskach Teatru Starego wystąpi grupa z krakowskiego Teatru Bagatela im. „Boya”-Żeleńskiego. Formacja zaprezentuje spektakl „Tato”, który okazał się największą niespodzianką podczas 35 Warszawskich Spotkań Teatralnych.

Spektakl „Tato” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej ukazuje trudne sytuacje rodzinne: ojciec i syn w „śmiertelnym zwarciu”. Na oczach widzów bohater – Franio szuka wybaczenia dla swojego ojca, ponownie przemierzając krainę dzieciństwa i mierząc się ze swoim smutkiem, strachem i żalem.

- Małgorzata Bogajewska z rodzinnego piekiełka czyni gorzką komedię. Za pomocą krótkich, niemal filmowych scenek, prezentuje życie Frania od jego narodzin aż po śmierć ojca – zachęcają organizatorzy.

- Bardzo prywatna historia, „a ogromnie przez to smutna”. Nie ma dobrych opowieści o śmierci najbliższych, są tylko takie, które bolą bardziej lub mniej. “Tato” boli jak jasna cholera, tym bardziej, że długo na tym spektaklu po prostu nie możemy przestać się śmiać – dodaje kurator programu teatralnego w Teatrze Starym, Łukasz Drewniak.

Autor: Artur Pałyga; reżyseria: Małgorzata Bogajewska; scenografia: Dominika Skaza; muzyka: Bartłomiej Woźniak; występują: Adam Szarek, Ewelina Starejki, Marcel Wiercichowski, Wojciech Leonowicz, Przemysław Branny, Tomasz Lipiński.

Czas trwania: 110 minut. Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 15 zł. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi Łukasz Drewniak.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 sierpnia 2016 o 10:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MAM BILET!!!
Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2016 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Byliśmy w zeszłym roku. Aktorzy multi-zaangażowani. Zakładam w ciemno, że miejsca stojące też będą zajęte.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna