Teatr

Spektakl "Władcy" w Teatrze Klepisko

Dodano: 8 września 2016, 14:48
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

11 września o godz. 19 w Teatrze Klepisko (Skowieszynek k. Kazimierza Dolnego) odbędzie się premiera spektaklu "Władcy" w reżyserii Mateusza Tymury zrealizowanego w ramach festiwalu "Wschód Kultury/Inny Wymiar".

"Władcy", to opowieść złożona z siedmiu rozdziałów inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Każda z części to wyspa na rzece historii, każdą rządzi inny Władca, każda opowiada o innym wydarzeniu z tragicznych dziejów Europy. Dwie strony: kat i ofiara. Twórcy nie oskarżają władców - robią to ich ofiary. Reżyser pokazuje, jeśli się tylko da, na czym polega ideologia władców, ich obłąkanie. Na scenie mają prawo do wydawania swoich morderczych rozkazów, czynienia zbrodni.

Punktem wyjścia do stworzenia zdarzeń dramatycznych i scenariusza w oparciu o teksty źródłowe była powieść Williama Goldinga "Władca much", a motywem przewodnim - ludobójstwo. Spektakl jest odnajdywaniem w historii tropów, które odkrywają oblicze współczesnego terroryzmu.

Reżyseria: Mateusz Tymura; scenariusz: Magdalena Wleklik; współpraca scenograficzna: Aaliyah Navras; współpraca choreograficzna: Izabela Szostak; koordynacja: Katarzyna Kapuścińska, Olga Lemieszek; występują: Urszula Chrzanowska, Paula Czarnecka, Cezary Jabłoński, Jakub Klimaszewski, Rafał Pietrzak, Natalia Sakowicz, Jan Wawrzyniec Tuźnik.

Bilety na spektakl kosztują 30 zł. Kontakt i rezerwacje: naklepisku@gmail.com. Czas trwania spektaklu: 2,5 godz.

Czytaj więcej o: spektakl Teatr Klepisko
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna