Teatr

Św. Mikołaj w Teatrze Andersena

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2013, 12:33

 (Przemysław Bator / materiały teatru)
(Przemysław Bator / materiały teatru)

W niedzielę, 8 grudnia, Do Teatru Andersena zawita Św. Mikołaj. A na scenie "Czerwony kapurek" i "Pyza na polskich dróżkach".

Zapraszamy rodziców i opiekunów aby tego dnia, oprócz kupienia biletów na przedstawienie i wizyty w Teatrze, przygotowali swoim milusińskim paczkę-niespodziankę. Zapakowane i podpisane prezenty przekażcie obsłudze widowni, a zaraz po opadnięciu kurtyny i ostatnich brawach, Mikołaj, zasiadający pod wielką choinką w foyer Teatru, rozda je waszym dzieciakom.

CZERWONY KAPTUREK

/spektakl od lat 6/
reż. Jerzy Jan Połoński

NIEDZIELA, 8 grudnia 2013, godz. 12.00 (sala dolna)

Tym razem "Czerwony Kapturek”, choć brzmi klasycznie, z klasyką ma niewiele wspólnego….
Mamy dynamiczną akcję i szereg zaskakujących bohaterów, mówiących współczesnym językiem i rzucających ciętymi ripostami. Oprócz tego piosenka goni piosenkę, a poszczególne songi okraszone są efektowną choreografią. Ogromnego czaru przedstawieniu dodaje scenografia – nieco mroczna, odrobinę przypominająca stylistykę filmów Tima Burtona.
Każdy kolejny bohater na zaskakującej drodze Kapturka jest trochę jak wyjęty z kreskówki lub komiksu i ma tak samo płaski rozumek. Nawet wilk jest zasmarkanym, rozhisteryzowanym alergikiem-ofermą.
Jeszcze jeden ważny element spektaklu, zupełnie świadomie zastosowany przez reżysera, to cała lista rodzicielskich przykazań, od NIE rzucania papierków na podłogę, NIE bawienia się zapałkami, po "niedźwiedź to NIE miś, niedźwiedź to dzikie zwierzę” czy też nieśmiertelne, powtarzane jak echo: NIGDY NIE ROZMAWIAJ Z NIEZNAJOMYM, nigdy nie rozmawiaj z nieznajomym, nigdy…

P.S Jeśli ktoś z widzów chciałby osobiście spotkać Czerwonego Kapturka i po spektaklu i zostać oprowadzony po scenicznym lesie pytajcie w kasie o SPOTKANIE Z BOHATEREM.
Zapraszamy.


PYZA NA POLSKICH DRÓŻKACH

spektakl od 0 do 3 lat/
reż. Daniel Arbaczewski

NIEDZIELA, 8 grudnia 2013 , godz. 10.00 (sala górna)

To propozycja dla tych naj-naj-najmłodszych. Tytułowa Pyza zabierze dzieciaki na ścieżki, gdzie sama stawia pierwsze kroki i gdzie nasi "tyci-widzowie” mają szansę spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec. Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem. Wszystko w formie zabawy teatralnej, teatru interaktywnego, w którym nasi naj-naj-młodsi widzowie i ich rodzice, siedzący wraz z aktorami na scenie mogą wpływać (dosłownie!!!) na przebieg i tempo spektaklu. To, czy uda się nam pogłaskać wszystkie spotkane przez Pyzę zwierzaki zależy od Was!

Opiekę muzyczną i patronat honorowy nad spektaklem objął Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego.

Spektakl dla widzów od 0 do 3 lat i ich rodziców. Wszyscy widzowie, duzi i mali siedzą wraz z aktorami na scenie. Przed wejściem na scenę wszyscy zdejmują buty. Po spektaklu widzowie mają możliwość robienia zdjęć na scenie. Cena biletów na spektakl: 20zł

Scenariusz i reż.: Daniel Arbaczewski
Opracowanie muzyczne i przygotowanie wokalne: Bożena Chrobak
Scenografia: Dariusz Panas
Ruch Sceniczny: Urszula Pietrzak

Występują:
Wioletta Tomica
Urszula Pietrzak
Bogusław Byrski
Daniel Arbaczewski  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna