Teatr

Teatr Stary. Soyka zaśpiewa Niemena, Badach Czechowicza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 listopada 2012, 22:09

6 lutego w Teatrze Starym zaśpiewa Marek Dyjak. Bilety kosztują od 30 do 50 zł (Eris/ Materiały prom
6 lutego w Teatrze Starym zaśpiewa Marek Dyjak. Bilety kosztują od 30 do 50 zł (Eris/ Materiały prom

Dyrektor Teatru Starego przedstawiła repertuar do końca marca 2013 roku. To data symboliczna, bo właśnie w marcu teatrowi stuknie rok.

Już trwają przygotowania do urodzinowego koncertu pod roboczym tytułem "Wieczorem”. – To projekt muzyczny Włodka Pawlika poświęcony wierszom Józefa Czechowicza. Na scenie zobaczycie Dorotę Miśkiewicz i Kubę Badacha. Do współpracy zaprosiliśmy także lubelskich artystów – mówi dyr. Karolina Rozwód.

Przedpremierowy koncert odbędzie się 1 marca, premiera 2 marca, a kolejne koncerty są planowane na 15 i 16 marca. Do końca roku muzycy zaśpiewają Czechowicza co najmniej 10 razy.

O tym, że koncertowy Czechowicz to dobry pomysł na promocję Lublina, zapewniała Anna Drozd, kurator programu muzycznego Teatru Starego i zastępca dyrektora TVP Kultura. Włodek Pawlik ma już na swoim koncie projekt "Tykocin”, dzięki któremu o tym magicznym miasteczku zrobiło się głośno w całej Europie.
Wcześniej, bo już 19 grudnia, w Teatrze Starym odbędzie się koncert kolęd, który rejestrować będą kamery TVP Kultura i TVP 1. – Wystąpią m.in. Hanna Banaszak, Anna Jurksztowicz, a za aranżacje odpowiada Krzesimir Dębski – mówi Karolina Rozwód. Na scenie zobaczymy także Orkiestrę św. Mikołaja i Chór Kairos.

16 stycznia w Teatrze Starym zagra Soyka Kolektyw, promujący najnowszą płytę "W hołdzie Mistrzowi” poświęconą Czesławowi Niemenowi. A 6 lutego wystąpi Marek Dyjak ze swoim najnowszym projektem "Kobiety”.

W teatrze przy Jezuickiej zobaczymy też głośne spektakle z Polski. 11 stycznia Teatr Roma” pokaże "Tuwima dla dorosłych”, 1 lutego 2013 Teatr Polski z Warszawy wystawi "Parady” Jana Potockiego. Będzie też dużo dobrego kina (poniedziałki), spotkań z aktorami i dyskusji o literaturze (wtorki).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna