Teatr

Trzej muszkieterowie wracają na scenę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 sierpnia 2010, 15:27
Autor: (SZ)

Wielkie widowisko plenerowe wraca w pierwszy weekend września. Spektakle zaplanowano na 3-5 września w wirydarzu Archiwum Państwowego w Lublinie.

Kto jeszcze nie zdążył zobaczyć spektaklu "Trzej muszkieterowie” powinien zarezerwować bilety na pierwsze wrześniowe pokazy w wirydarzu Archiwum Państwowego przy ul. Jezuickiej 13 w Lublinie.

Wielkie plenerowe widowisko w reżyserii Arkadiusza Klucznika będzie można zobaczyć w piątek, sobotę i niedzielę (3-5 wrzesień) o godz. 20. Aktorzy Teatru Andersena, Teatru Muzycznego, Teatru Provisorium, Kompanii Teatr, Lubelskiego Teatru Tańca i Grupy Teatru Improwizacji No Potatoes pokażą przygody dzielnych muszkieterów z powieści Aleksandra Dumasa.

– Kiedy młody Gaskończyk przyjeżdża do stolicy żeby zostać muszkieterem, czekają go przygody! Na ulicach Paryża spotkać może zarówno muszkietów królewskich, jak i kardynalskich… może więc wybierać – król czy kardynał? A prócz tego spotka kobiety – piękne, frywolne, eleganckie i niebezpieczne! I otrzyma zadanie – trzeba przywieźć z Anglii dwanaście spinek! Brylantowych spinek! – piszą twórcy spektaklu.

Widowisko z gatunku "płaszcza i szpady” z udziałem koni i psów robi wrażenie. Tym bardziej, że w głównych rolach możemy oglądać tych samych aktorów, którzy zagrali w kontrowersyjnym "Dekameronie” przygotowanym przed laty przez Teatr Studyjny. Reżyser Muszkieterów popisowo zestroił kilka zespołów, sprawnie wyreżyserował sceny zbiorowe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna