Teatr

Trzej muszkieterowie wracają na scenę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 czerwca 2011, 09:33

Spektakl jest grany na dziedzińcu Archiwum Państwowego<br />
 (ARCHIWUM TEATRU ANDERSENA)
Spektakl jest grany na dziedzińcu Archiwum Państwowego
(ARCHIWUM TEATRU ANDERSENA)

Barwne, klimatyczne widowisko z pięknymi kostiumami i naturalną dekoracją dawnego kolegium jezuickiego. Zainteresowanie widzów spektaklem "Trzej muszkieterowie” jest tak duże, że na czerwcowe spektakle już trzeba kupić bilety.

Spektakl "Trzej muszkieterowie” zrobili artyści z większości lubelskich teatrów pod artystyczną i reżyserską opieką Arkadiusza Klucznika, szefa Teatru Andersena. Największą siłą tego barwnego widowiska jest fakt, że spektakl połączył różne talenty.

Spektakl jest grany na dziedzińcu Archiwum Państwowego, tuż przy Wieży Trynitarskiej i Archikatedrze Lubelskiej. W miejscu, gdzie kilka wieków temu dział najstarszy teatr w Lublinie, prowadzony przez Jezuitów. A to zobowiązuje. Artyści wzięli na warsztat kultową powieść Aleksandra Dumasa.

"Kiedy młody Gaskończyk przyjeżdża do stolicy, żeby zostać muszkieterem, czekają go przygody! Na ulicach Paryża spotkać może zarówno muszkietów królewskich, jak i kardynalskich. A prócz tego spotka kobiety – piękne, frywolne, eleganckie i niebezpieczne! I otrzyma zadanie – trzeba przywieźć z Anglii dwanaście spinek! Brylantowych spinek!” – piszą realizatorzy widowiska.

Jeśli dodać do tego, że w spektaklu grają świetni, znani z głośnych realizacji w Polsce aktorzy Kompanii Teatr, aktorzy z Teatru Andersena, którzy przed laty brawurowo pokazali w Lublinie Dekamerona, doświadczeni aktorzy Teatru Muzycznego, aktorzy Lubelskiego Teatru Tańca i Grupa Teatru Improwizacji No Potatoes, to jest co oglądać!
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna