Teatr

Tymoteusz i Psiuńcio w Teatrze Andersena

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 kwietnia 2013, 17:50

Tymoteusz i Psiuńcio w Teatrze Andersena (Przemek Bator)
Tymoteusz i Psiuńcio w Teatrze Andersena (Przemek Bator)

W niedzielę 28 kwietnia o 12 i 13.30 możecie zaprosić dzieci na bajkę "Tymoteusz i Psiuńcio”. To najpopularniejszy spektakl w lubelskim Teatrze Andersena w ostatnich latach. Bilety na sztukę Jana Wilkowskiego o misiu innym niż wszystkie idą jak ciepłe bułeczki.

Arkadiusz Klucznik, reżyser spektaklu, wziął na warsztat tekst Jana Wilkowskiego. To jeden z największych twórców polskiego teatru, legenda polskiego lalkarstwa, reżyser i aktor. Za scenografię odpowiada Eva Farkaąová, muzykę napisał Marcin Partyka.

– Choć każde dziecko ma swego misia, niektóre nawet mają aż dwa, a każdy misio ma miłe pysio, to tamte misie to nie to, co ja! – podśpiewuje miś Tymoteusz. Ma swój domek w lesie, a porządku pilnuje jego groźny tata. Miś (Mateusz Kaliński) lubi narozrabiać, wplątuje się w szalone przygody. Kiedy spotka samotnego psa, który pomoże mu zrobić zlecone przez tatę zakupy, zaczną się kłopoty, bo groźny Tata Miś (Jacek Dragun) zwyczajnie nie lubi psów.

Bajka o Tymoteuszu to strzał w dziesiątkę. Miś rozrabia, wymyśla wierszyki, akcja zmienia się w błyskawicznym tempie, Lisica (Wioletta Tomica) przechodzi samą siebie. A dzieci są zachwycone. Kasa biletowa czynna jest piątek w godz. 9-16, oraz na 2 godziny przed wydarzeniem. Tel. 81-532 32 25.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna