Teatr

Urodziny Brunona Schulza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lipca 2008, 19:27

Mariusz Kiryła, malarz z Paryża i Świdnika wcieli się w czwartek w postać Brunona Schulza, pisarza z Drohobycza.

Najpierw o 16 wjedzie dorożką na Stare Miasto w Lublinie. Zje urodzinowy tort w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 21. O godz. 19.30 zacznie malować Drohobycz w klubie "Alchemia” przy Złotej 3.

W czwartek do Lublina zjeżdżają się fani autora "Sklepów cynamonowych”, by świętować 116 rocznicę urodzin Brunona Schulza (1892-1942).

- Na wystawach zobaczycie ponad 200 obrazów, akwarel, grafik i fotografii. Ale to tylko część obchodzonych w Lublinie Urodzin wielkiego Drohobyczanina - mówi Grzegorz Józefczuk, prezes Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza.

O godzinie 16 Bruno Schulz (Mariusz Kiryła) wiedzie dorożką na Stare Miasto. Zatrzyma się przy Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 21. Zobaczycie wystawę " Lubelskie ślady Brunona Schulza” ze zbiorów Naukowo-Informacyjnego Centrum Polonistycznego im. Igora Menioka w Drohobyczu. Będzie tort Jubilata.

O 17 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury zobaczycie wystawę fotografii z Drohobycza, przygotowaną z Lubelskim Towarzystwem Fotograficznym.

O 18 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego - wernisaż wystawy "Między ilustracją a sztuką”.

O 19.30 Mariusz Kiryła (Bruno Schulz) zacznie w klubie Alchemia (wirydarz Muzeum Czechowicza) malować Drohobycz. Grzegorz Józefczuk opowie o swoich podróżach do Drohobycza, Marta Denys o sklepach cynamonowych. Posłuchacie wspomnień Alfreda Shreyera, ucznia Schulza. I spróbujecie urodzinowych cebularzyków wypieczonych przez Tadeusza Pęzioła.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna