Teatr

W ACK: Powrót D&A Dance Action (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 marca 2010, 11:35

Rzadko prezentowany spektakl "Daleko od ciała” lubelskiego duetu D&A Dance Action będzie można zobaczyć w piątek (12.03) w ACK.

D&A Dance Action to duet Anny Żak i Darii Dziedzic. Obie są członkiniami Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Żak jest kierowniczką artystyczną zespołu (jest też członkinią Lubelskiego Teatru Tańca). Dziedzic zajmuje się głównie sprawami public relations i projektowaniem materiałów promocyjnych; tańczy sporadycznie.

Dwa lala temu panie stworzyły bardzo ambitny, psychologiczny spektakl. Wspólnie ustawiły choreografię i razem ją prezentują, przekraczając granice fizykalne, by wniknąć w sferę psyche.

Aby wyrazić treść przedstawienia, używają rozmaitych środków. Unoszą się nad sceną realnie (Żak na huśtawce, Dziedzic na linie), ale też wzlatują duchowo dzięki sile wewnętrznej. Grają klasycznym bezruchem, ale też skupieniem charakterystycznym dla tańca butoh.

W ten sposób obrazują ścieranie się pragnienia wolności i niezależności z potrzebą porozumienia i wsparcia, rozdarcie między indywidualizmem a partnerstwem.


Daleko od ciała - teatr tańca
Załadowane przez: dziennikwschodni24. - Obejrzyj ostatnio promowane klipy wideo.

Spektakl jest raczej ciągiem obrazów niż sekwencją scen. Są to obrazy piękne i sugestywne nie tylko dzięki pracy tancerek. Dużą rolę w ich kreowaniu odgrywa światło i wideo, za co odpowiada w największym stopniu Grzegorz Polak.

"Daleko od ciała”, który były prezentowane dopiero kilka razy, zostanie przypomniane w piątek w Art Studiu w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”( ul. Radziszewskiego 16). Początek przedstawienia o godz. 19.

Bilety – normalne po 20 zł, ulgowe po 10 zł – do nabycia w kasie Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) w godz. 11.30–15.30.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna