Teatr

W Art Studio: Powrót króla olch

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 maja 2010, 09:12

"Król olch” Teatru ZL i Teatru Maat Projekt powróci w niedzielę i poniedziałek (23–24.05) na scenę Art Studio w Chatce Żaka.

"Spektakl jest ciekawym eksperymentem formalnym, w którym połączone zostały w dość przekonywującą całość dwie pary odmiennych światów artystycznych – poezja (tytułowa ballada Johanna Wolfganga von Goethego) i proza (fragmenty prozy Mirona Białoszewskiego ze zbioru opowiadań "Szumy, zlepy, ciągi”) oraz aktorstwo dramatyczne (Piotr Trojan kreujący rolę chłopca) i teatr ruchu (Tomasz Bazan wykonujący rolę mężczyzny)” – pisaliśmy w marcu w recenzji.

I dalej: "W jednej ze swoich warstw spektakl pokazuje, jak wielką moc może mieć słowo. Może zafascynować aż do opętania swą poetycką atrakcyjnością. Może być środkiem wabiącym drugiego człowieka. Może też stanowić siłę ogłupiającą, kiedy powtarza się komuś w kółko jakieś banały. Może być też bronią podporządkowującą drugiego człowieka, jeśli odpowiednio poda się komendy”.

Oba comebackowe przedstawienia zaczną się o godz. 19. Adres: ul. Radziszewskiego 16.

Bilety – normalne po 20 zł, ulgowe po 10 zł – do nabycia w kasie Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) w piątek w godz. 11.30–15.30 i w Chatce Żaka tuż przed prezentacjami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna