Teatr

W Teatrze Muzycznym: Odświeżona inscenizacja opery

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 kwietnia 2009, 20:29

W sobotę i niedzielę na lubelskiej scenie muzycznej będzie okazja do zobaczenia spektaklu granego tu bardzo rzadko. (2-3.05)

"Carmen” jest operą, z więc wykracza poza tradycyjne ramy repertuarowe Teatru Muzycznego. Jest dla zespołu na co dzień prezentującego operetki niezwykle trudnym wyzwaniem. Jako jedna z najpopularniejszych oper jest znana publiczności - choćby z przekazów medialnych i nagrań - w najlepszych wykonaniach wyspecjalizowanych w tym gatunku artystów.

Wystawiając po raz pierwszy u siebie w 2003 roku słynne dzieło Bizeta, kierownictwo naszego teatru zaprosiło do współpracy fachowca operowego Waldemara Zawodzińskiego i solistkę Opery Wrocławskiej Elżbietę Kaczmarzyk-Janczak.

Lubelska premiera okazała się sukcesem. W październiku ubiegłego roku dyrekcja Teatru Muzycznego zdecydowała się wznowić tę pozycję po kilkuletniej przerwie. Ta reanimacja nie była odgrzaniem pierwotnej wersji przez asystenta reżysera, jak to się nieraz dzieje, ale odświeżeniem przedstawienia przez samego twórcę spektaklu, włącznie z częściową zmianą obsady.

Teraz znowu będzie okazja, by wzruszyć się tragiczną historią andaluzyjskiej Cyganki. Teatr zaprasza na 2 maja na godz. 18 i na 3 maja na godz. 17. Bilety od 40 do 55 zł. Adres: ul. Skłodowskiej 5.
(jasz)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna