Teatr

W TM: Nie tylko "Jezioro łabędzie”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 maja 2010, 11:02

Na baletowe widowisko "Nie tylko »Jezioro łabędzie«” zaprasza na środę (26.05) i czwartek (27.05) Teatr Muzyczny w Lublinie.

Widowisko naszej sceny muzycznej jest adresowane przede wszystkim do starszych uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów i licealistów.

– Chcemy poprzez nie pokazać młodym ludziom, że taniec to nie tylko wideoklipy czy przysłowiowa "gimnastyka” do muzyki, tak często ostatnio pokazywana w różnych programach telewizyjnych. Że balet może być prawdziwą sztuką i artystycznym ekwiwalentem emocji – mówi dyrektor artystyczny teatru Tomasz Janczak.

Program "Nie tylko »Jezioro łabędzie«” jest dwuczęściowy. W pierwszej części są głównie fragmenty z muzycznych spektakli teatralnych, gdzie choreografia ma za zadanie podkreślić charakter poszczególnych scen.

Tancerze wykonują walce, polki, tanga i charlestony. Dopełnieniem jest duży fragment sceny wesela ze "Skrzypka na dachu” Jerry'ego Bocka i fragment suity baletowej "Carmen” Georgesa Bizeta.

W drugiej części dominują układy choreograficzne zwane etiudami. Nie powstały one jako elementy spektakli. Każda z nich stanowi odrębną, zamkniętą całość.
Tancerze prezentują walc "Nad pięknym modrym Dunajem” i polkę "Elijen a Magyar” Johanna Straussa. Także "Taniec cygański” Mariana Lidy i duet do muzyki Johna Barry'ego z filmu "Pożegnanie z Afryką”.

Początek w obydwa dni o godz. 11.

Bilety do kupienia w kasie teatru, ul. Skłodowskiej 5.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna