Teatr

Widowisko "Sen o mieście" na dziedzińcu zamkowym

Dodano: 2 sierpnia 2017, 11:23
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Co Gdzie Kiedy. Gigantyczne słońce zaświeci na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. W dniach 5, 6, 12, 13 i 14 sierpnia o godz. 21 odbywać się będą pokazy epickiego widowiska opowiadającego o historii Lublina.

Po raz pierwszy spektakl "Sen o mieście" zaprezetowany został we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury w maju 2016 roku, gdzie została bardzo przychylnie przyjęta. Obchody 700-lecia istnienia miasta to doskonała okazja, by przedstawić widowisko lubelskiej publiczności.

- Para młodych ludzi: ona – tańcząca na szarfie, on – chodzący po linie, w towarzystwie sztukmistrzów i innych artystów sztuki cyrkowej ukażą dramaty i upadki, wskrzeszenia i chwile wielkiego szczęścia wyjęte z przeszłości naszego miasta - opowiadają organizatorzy.

Ważną rolę w widowisku odegra spektakularna scenografia Jarosława Koziary, a przede wszystkim olbrzymie mistyczne słońce. Włączenie spektaklu w architekturę Zamku Lubelskiego pozwoli również inspirować się twórcom freskami z Kaplicy Trójcy Świętej. Historyczny tekst przeczyta Zbigniew Dziduch, a fragmenty "Poematu o mieście Lublinie" Józefa Czechowicza wyrecytuje Dorota Landowska. Reżyseruje Janusz Opryński.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna