Teatr

Zapałki Andersena 2013 - rozdanie nr 6

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 kwietnia 2013, 15:28

7 kwietnia 2013 o godz. 18 Teatr im. H. Ch. Andersena (ul Dominikańska 1) zaprasza na Koncert Teatralny z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Choć Międzynarodowy Dzień Teatru juz za nami (27 marca) jednak nasze świętowanie jeszcze nie dobiegło końca.

Przed nami kolejne rozdanie „Zapałek” – najważniejszych nagród Teatru Andersena, i o dziwo wcale nie artystycznych. Mamy nadzieję, że i tym razem przyjmiecie nasze zaproszenie i będziemy świętować wspólnie.

Jak co roku, postaramy się aby było naprawdę koncertowo, trochę strasznie, trochę magicznie ( jak to w teatrze), ale zawsze z przymrużeniem oka i z lekkim dystansem do rzeczywistości. Jak co roku, my, aktorzy, zejdziemy na widownię, żeby zasiąść razem z wami i być jeszcze bliżej naszych widzów ( jeszcze bliżej?). A na scenę, jak co roku, zostaną wywołani ci, którym nie było wszystko jedno jak się ma i jak sobie radzi „Andersen”.

/bilety: 25 zł – do kupienia w kasie teatru /

Już po raz szósty Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie rozdaje swoje „Zapałki Andersena”, tym razem za rok 2012.

„Zapałka Andersena” to honorowa nagroda, przyznawana przez lubelski teatr w geście wdzięczności za okazaną pomoc w minionym roku. Beneficjantami nagrody są bowiem przyjaciele i sympatycy lubelskiego „Andersena”, a otrzymują ją za całoroczne wspieranie jego działalności, codzienne partnerstwo w misji wprowadzania najmłodszych widzów w świat wyobraźni i tajemnice sztuki.

Zasady przyznawania „Zapałek” są bardzo nieformalne i nie istnieje żadne specjalne kryterium, ani specjalne jury, które decyduje o tym kto, kiedy i za co „Zapałkę Andersena” może otrzymać.

Laureatami dotychczasowych Zapałek są między innymi: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków, Polskie Radio Lublin, Archiwum Państwowe w Lublinie, Lubelski Informator Kulturalny ZOOM, Drukarnia Akapit, Teatr Muzyczny w Lublinie, a także osoby: Paweł Kowalczyk – dziennikarz radia Złote Przeboje, Paweł Franczak – redaktor Kuriera Lubelskiego, Nurchan Oktem – dyrektor festiwalu w Mardin (Turcja), Meltem Keskin- szef Działu Kontaktów Międzynarodowych Teatru Narodowego w Ankarze (Turcja) i inni.

W tym roku laureatami ZAPAŁEK ANDERSENA 2013 zostali:

Dziennikarka Telewizji Lublin – Małgorzata Siennicka

- za to, że czas antenowy dla Andersenowców zawsze się znajdzie, a minuta potrafi czasami zając kwadrans i za to że informacje o teatrze dla dzieci mogą być tak samo ważne jak tzw. „dorosłe” premiery.

Dyrektor Cezary Kusto i Market Budowlany Praktiker

- za obniżki, przeceny, rabaty i gratisy i profesjonalną twarz współczesnego sponsoringu oraz za to, że „Andersen” może kwitnąć nawet jak nie gra.

Pan Tomasz Machoń i Cukiernia Staropolska w Lublinie

- za to, że premiera w „Andersenie” może być prawdziwym świętem i słodkim przeżyciem, za piętrowe torty, góry ciast i ciasteczek, a to wszystko z własnej kieszeni, której, na przekór całej gospodarce, nie dopadł tzw. „KRYZYS”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna