Teatr

"Zwierzątka, małe zwierzenia” Passiniego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2010, 11:06

7 grudnia premiera spektaklu Pawła Passiniego "Zwierzątka, małe zwierzenia”.

Międzynarodowa grupa tancerzy, niezwykle animacje, muzyka grana na żywo. Zapowiada się zwariowana i surrealistyczna uczta teatralna. Jak to u Passiniego.

Na scenie ART Studio przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie zobaczycie spektakl inspirowany bajkami Siergieja Kozłowa.

To autor książki "Jeżyk we mgle” na podstawie której powstał jeden z najwybitniejszych animowanych filmów w historii kina. Jego bajki o przygodach jeżyka, niedźwiadka, lwa czy żółwia są tak popularne, że w 2009 roku w Kijowie odsłonięto pomnik Jeżyka.

Siergiej Kozłow miał przyjechać na lubelską premierę swoich bajek, ale w styczniu tego roku zmarł na zapalenie płuc. – Zostawił nam jednak pewne tajemne wskazówki i gromadkę nieco zagubionych zwierzątek, które oczywiście postanowiliśmy przygarnąć. Do zobaczenia w lesie – piszą twórcy lubelskiego spektaklu.

Twórcą scenariusza, muzyki i reżyserem spektaklu "Zwierzątka, małe zwierzenia” jest Paweł Passini. – Zafascynowani twórczością Siergieja Kozłowa postanowiliśmy spróbować pisać razem z nim na scenie – tłumaczy reżyser. Zwierzątka z bajek Kozłowa przeżywają przygody, walczą o marzenia, bywają samotne, szukają przyjaźni i ciepła. Choć różnie patrzą na świat, mają różne charaktery i jedno drugiemu potrafi dokopać – robią wszystko, żeby się dogadać. Zupełnie odwrotnie niż ludzie.

Niedźwiedzia zagra Dariusz Jeż. Jeża zagra Elżbieta Rojek, Borsuka Paweł Passini, Mysz i Słonia – Marcin "Kabat” Kowalczuk, także współautor muzyki i reżyser światła. W spektaklu wystąpią ponadto: Joanna Lewicka - Puchacz, Agata Meilute - Ryś, Sean Palmer - Zając, Maria Porzyc – Misia, Katarzyna Tadeusz – Wiewiórka i Maciej Wyczański - Pies.

Za projekcje multimedialnego spektaklu odpowiada Maria Porzyc, kostiumy zaprojektowała El Bruzda. – Do udziału w spektaklu zaproszona została międzynarodowa obsada aktorów i tancerzy. Będą niezwykłe animacje i grana, na żywo muzyka. Do zobaczenia w lesie – zachęcają twórcy spektaklu.

Bilety na spektakle

Teatr Centralny, neTTheatre i Stowarzyszenie Artystów "Bliski Wschód”: "Zwierzątka, małe zwierzenia”, ART Studio, ul. Radziszewskiego 16 Lublin.

Premiera 7 grudnia, godz. 19, spektakle 8, 9 grudnia godz. 19, bilety w cenie 20 i 10 zł w kasie Centrum Kultury przy ul. Narutowicza 32 oraz na godzinę przed spektaklem w ART Studio.

Kontakt: tel.: 81 53 668 32, email: neTTheatre@neTTheatre.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna